Ten kantore van de hypotheken en het kadaster te 's-Gravenhage werd op 10 November 1912 in deel 1205 nummer 20, een stuk overgeschreven letterlijk luidende als volgt: (behalve dat de dagteekeningen, jaartallen en cijfers in letters waren uitgedrukt.) AFSCHRIFT. Heden den isten Mei 1912 verschenen voor mij, Jacob van den Burg, notaris te Voorburg, de heeren: i°. Anton van Dijk, particulier, 20. Bernard van Dijk, koopman, 3°. Jan van Dijk, landbouwer, 40. Mevrouw Marie van Dijk, echtgenoote van en geassis teerd door den heer Jacob Verwey, fabrikant, met wien zij in gemeenschap van winst en verlies is gehuwd volgens de bepa lingen van het Nederlandsch recht, 5°. de heer Willem van Zon en 6°. de heer Jan van Rijswijk, koopman, allen wonende te Voorburg. Comparanten verklaarden dat op 1 December 1911 te Voorburg is overleden Mevrouw Gesiena van Dijk, echtgenoote van den comparant onder 6 genoemd, met wien zij buiten alle gemeenschap van goederen en van winst en verlies was gehuwd, welke tot erfgenamen volgens de wet naliet hare drie volle broeders hierboven sub 1 a 3 ge noemd en haar volle zuster onder 4 vermeld, evenals de erflaatster, kinderen uit het huwelijk van wijlen Abraham van Dijk en wijlen Maria van Es, en haar halfbroeder sub 5 genoemd, uit het huwelijk van wijlen Maria van Es en wijlen Jan van Zon; dat de erflaatster Gesiena van Dijk bij testament verleden voor mij, notaris, den isten Mei 1910 aan haar echtgenoot heeft gelegateerd het vruchtgebruik van de helft harer nalatenschap; terwijl zij heeft gelegateerd aan haar halfbroeder, comparant sub 5, een waarde van f 10,000, waarvoor hem goederen uit hare nala tenschap moeten worden toegedeeld. Deze making geschiedde onder den last, om hetgeen daarvan bij het overlijden van den legataris onvervreemd en onverteerd zal over zijn, uit te keeren ii4 B.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 114