belasting van het perceel. Dit bezwaarschrift wordt gesteld in handen van den bewaarder om b. c. en a. Geef in den vereischten vorm het gevraagde. 2. Wat weet ge te vermelden van de aanwijzende tafels en de bij houding daarvan? 3. Er zijn gevraagd uittreksels uit plan en legger, naar den toestand op 1 Januari i860, van de perceelen, waaruit zijn ont staan eenige perceelen, welke door hunne tegenwoordige kadastrale omschrijving worden aangeduid. Op welke wijze kunnen deze uittreksels worden samengesteld? 4. Welke stukken kunnen aan eene bewaring inkomen, die aanleiding geven tot verandering in het hoofd van den kadastralen legger PENSIOEN-VEREENIGING. Door de Pensioen-Vereeniging werden ons toegezonden de volgende mededeelingen met verzoek deze te willen overnemen in het Tijdschrift. 1. Perscommissie. Ingevolge het besluit der laatste Algemeene Vergadering, is door het bestuur der P. V. een commissie ingesteld, met de opdracht te zorgen voor publicatie van al hetgeen in het be lang der pensioenzaak wenschelijk kan zijn. Tot leden dier commissie wees het bestuur uit zijn midden aan de Heeren: U. van Eerde, te Groningen, H. W. Mesdagplein 13. L. J. C. Poppe, te Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 8 rood. K. van Schouwen, te Harderwijk. Alle voor die commissie bestemde stukken zende men aan laatstgenoemde. 2. Minimum pensioen. Minimum pensioen voor weduwen en weezen. De Staats-commissie van 1878 in zake ambtenaarspensioenen verklaarde in haar rapport aan den Koning, dat «staatszorg voor de weduwen en weezen van nog meer belang is, dan staatszorg voor de ambtenaren», Zonder ons oordeel over de 118

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 118