kan en mag worden, terwijl een verhooging der pensioenen beneden een bepaald bedrag, b.v. y3oo.— per jaar, zoo dringend noodig is. De inwilliging van deze wenschelijkheid is meer dan dringend, zij is beslist noodzakelijk. 3. Uitgesteld pensioen. Uitgesteld pensioen. Voor de Burgerlijke Ambtenaren bestaat geen uitgesteld pensioen. De P. V. nam deze zaak in studie en dit des te eerder nu, door eene wijziging gebracht in het organisatiebesluit voor de ambtenaren der belastingen, deze zaak voor hun van belang is geworden. De P. V, schijnt veel kans te hebben dat eventueel aan haar verzoek om uitgesteld pensioen zal worden voldaan. I11 het ontwerp-wet op de pensioenen voor de gemeente-ambtenaren (zitting 1 g 1 21913, 204) toch wordt den gemeente-ambtenaren in Art. 3, sub 2, in een enkel geval uitgesteld pensioen beloofd. In de memorie van toelichting wordt van dat nieuwe insti tuut met geen woord melding gemaakt. Zou de billijkheid van uitgesteld pensioen in bepaalde ge vallen reeds zoozeer tot den wetgever zijn doorgedrongen, dat geen woord van toelichting werd noodig geacht. 4. Het pcnsioenpetitionnement. In de laatste algemeene vergadering werd het besluit genomen om een petitionnement op touw te zetten, waarbij al onze wenschen nog eens met nadruk naar voren zullen worden gebracht. Zal deze beweging slagen, dan is daarbij de krachtdadige medewerking van alle burgerlijke ambtenaren onmisbaar. Het bestuur heeft de voorbereiding voor dezen reuzenarbeid aangevangen en hoopt daarmede nog vóór de algemeene vergadering in 1913 gereed te zijn. Waar de mogelijkheid bestaat, dat de inzichten en wenschen der P. V. sedert het verschijnen van het rapport van 1907 zijn gewijzigd, zullen in die vergadering omtrent de in het petition nement op te nemen wenschen, nieuwe voorstellen in behan- ding komen. 120

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 120