Onmiddellijk daarna kan dan met het verzamelen der hand- teekeningen een aanvang worden gemaakt. 5. Propaganda. In den loop dezer of volgende maand zullen twee openbare vergaderingen worden uitgeschreven, waarin doel en streven der P. V. zullen worden uiteengezet. Te Amsterdam zal als spreker optreden de Heer K. van Schouwen, te Rotterdam de Heer L. J. C. Poppe. Dag en plaats wordt nader bekend gemaakt. 6. Pensioenbibliotheek. De Perscommissie besloot tot het aanleggen van een bibliotheek, waarin zooveel mogelijk zal worden bijeengebracht al hetgeen in vroeger en later tijd over de ambtenaarspensioenen in binnen- en buitenland is verschenen. Vele ambtenaren zijn ongetwijfeld wel in het bezit van geschriften, die zij voor dat doel willen afstaan. De lijst zal in dit geschriftje worden opgenomen en ge regeld bijgehouden. Men wordt verzocht eventueele zendingen te adresseeren aan den archivaris L. J. C. Poppe te Haarlem. Porto's worden gaarne vergoed. Wij wekken alle ambtenaren met aandrang op de Pers commissie in deze krachtig te steunen. Van de bibliotheek zullen alle leden gebruik kunnen maken tegen vergoeding der kosten van transport. 7. Pensioen literatuur. Ter lezing waren aanbevolen: a. Het wetsontwerp tot pensionneering der gemeenteambtenaren. b. De artikelen: Een en ander uit de geschiedenis der Staats pensioenfondsen noor burgerlijke ambtenareny>door H. T. Hoven, in De Economist van September en October 1912. 8. Verspreiding. Deze mededeelingen worden gezonden aan: a. de groote dagbladen en de vakorganen; b. de besturen der aangesloten vereenigingen (10 stuks); c. de besturen der af deelingen (5 stuks); d. de Departementen van Algemeen Bestuur; I 2 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 121