Hoek van Holland. 43 leden. Secr.B. Boot, opzichter Rijks-kustverlichting, Hoek van Holland. Leiden. 68 leden. Secretaris: J. Dorsman, Hugo de Grootstraat 25a, Leiden. Brochures: Bestaat er eene Pensiocn-Verceniging van Burger lijke Ambtenarenzijn steeds gratis te verkrijgen bij L. J. C. Poppe, te Haarlem. Verder werd van de Pensioenvereeniging ontvangen het volgende schrijven: De traagheid, het uitstel-systeem, dat aan de zijde der Regeering is waar te nemen ten opzichte der algemeene wenschen der burger lijke ambtenaren en daarmede gelijkgestelden in zake pensioen, mogen zeer zeker als oorzaken aangemerkt worden van den hier en daar morrenden toon onder de belanghebbenden. En wij kunnen dit beamen. Ofschoon de in 1907 aan de Regeering kenbaar gemaakte 22 wenschen niet alle urgent genoemd kunnen worden, zijn daaronder toch vele, waarvan afdoening van groot belang is voor allen, of voor een deel der betrokkenen. Een en ander heeft tengevolge het zoeken naar middelen, waardoor het doel, zoo al niet onmiddellijk, dan toch spoediger zal bereikt worden, en daaraan is naar onze meening toe te schrijven het voorstel, ter Algemeene Vergadering ten vorigen jare gedaan, n.l. het houden van een petitionnement onder alle personen, die bij een goede regeling der Pensioenwetten belang hebben. Men wenscht een uitspraak te verkrijgen van belanghebbenden, waardoor de Regeering de noodzakelijkheid van inwilliging der pensioen-wenschen zal inzien, en naar vertrouwd wordt een algeheele herziening der Pensioenwetten, zal ter hand nemen, zoomede spoedig voorstellen indienen waarin rekening met de wenschen der ambtenaren is gehouden. Het Bestuur det P.-V. is bereid een verzoekschrift in dien geest samen te stellen en een dergelijke beweging te leiden, indien het rekenen kan op de algemeene medewerking der bij de Pensioen- Vereeniging aangesloten Bonden, Vereenigingen, enz. Een arbeid als deze, om over geheel ons land, mannelijke en vrouwelijke ambtenaren, die onder de Burgerlijke Pensioenwetten vallen te bezoeken, om hunne handteekening te verkrijgen onder het peti tionnement-adres, is een niet te onderschatten werk en niet uit te 124

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 124