voeren, indien niet ieder het zijne doet tot het welslagen daarvan. Want indien deze werkzaamheden door onvoldoende medewerking fiasco zouden maken, dan dient dit te worden voorkomen door niet te beginnen. We meenen dit te moeten zeggen omdat van de zijde der belanghebbenden opofferingen zullen moeten worden gevraagd zoowel moreel als financieel. Gezien de aan ons gedane opdracht, «deze zaak te overwegen» en vertrouwen stellende in den goeden wil en goeden uitslag, zullen onzerzijds voorbereidende maatregelen worden genomen en deze zaak begonnen, zoodat, mocht in de aanstaande Algemeene Jaarvergadering definitief worden besloten tot het houden van een petitionnement voor de Pensioenaangelegenheden, we onmiddellijk kunnen beginnen met het verzamelen van handteekeningen. In verband hiermede heeft de Secretaris opgave gevraagd van de namen en woonplaatsen der Secretarissen Uwer afdeelingen of correspondentschappen met vermelding waar die afdeelingen zijn gevestigd. Mocht op de circulaire van den Secretaris, door U nog geen antwoord zijn gezonden, dan wordt dit ten spoedigste ingewacht. Als toelichting daarvan diene, dat het in onze bedoeling ligt, plaatselijke comité's te doen vormen en deze de noodige instructies te geven omtrent de wijze van arbeiden. De resp. Hoofdbesturen wenschen wij niet met nog meer werk te belasten, doch van uit een door ons aan te wijzen centraal punt, n.l. ons Secretariaat, alles te regelen; tevens om verwarring te voorkomen en om een overzicht te behouden over de werkzaamheden der Comité's. Voorts verzoeken wij ons mede te deelen, of Uwe organisatie bereid is een exta-bijdrage te storten tot dekking der kosten die uit de indiening van dit petitionnement zullen voortvloeien en die uit onze gewone inkomsten niet zullen kunnen worden bestreden. Zoo ja tot welk bedrag. Uwe opgave terzake zullen we gaarne spoedig ontvangen aan 't adres van den Secretaris. 's-Gravenhage NijmegenFebrUan I9'3' 125 Namens het Bestuur der Pensioen- Vereeniging, Zeilmaker, Voorzitter. PChIVAT. Secretaris.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 125