kocht aan B. die dan ook als eigenaar en belastingplichtige in het hoofd van den legger vermeld staat. Eenige ambtenaren meenen dat het gedeeltelijke perceel moet worden uitgemeten en gesteld ten name van A. Immers, zoo re deneeren zij, wanneer A. het perceel aan C. verkoopt, wordt het gesteld ten name van C., terwijl B. bericht ontvangt van die wijziging in de tenaamstelling. En nu A. eene eenzijdige ver klaring indient waarbij hij zegt dat het perceelsgedeelte hem toebehoort, moet het ook worden gesteld ten name van A. en aan B. bericht gezonden. Anderen meenen dat eene eenzijdige verklaring niet voldoende is en A. het perceel alleen op naam kan krijgen na rectificatie van de oude koopacte. Zij zouden gaarne het oordeel van de lezers van dit tijdschrift over deze kwestie vernemen. Red. VEREENIGING voor KADASTER en LANDMEETKUNDE. Nieuwe leden in Ned.-Indië: E. H. Anthonysz, adjunct-landmeter van het kadaster te Bondowoso. J. F. Hilkemeyer, Bandoeng. A. J. Schuitemaker, Pasoeroean. BERICHTEN. Bij K. B. van 14 Maart 1913 N°. 75 is benoemd tot be waarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Roermond W. van Heijningen Nanninga, thans bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Sneek; Bij K. B. van 30 April 1913 N°. 43 is aan J. Al ving met verlof tot afwezigheid verblijf houdende te Piadjoe bij Palembang (Sumatra) op zijn verzoek met ingang van 17 Mei eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van landmeter van het kadaster. Bij K. B. van 30 April 1913 N°. 46 is benoemd tot be waarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen 127

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 127