Aan de hand dezer beide verhandelingen stelde het bestuitx zijn antwoord samen; het werd 18 December 1912 verzonden en luidt aldus: Aan de Internationale Commissie van Landmeters Secretariaat Reijndersstraat 12, Antwerpen. Weledelgeboren Heeren, De vertegenwoordiger onzer Vereeniging op het Brusselsch Congres van 1910, de heer P. W. H. Paulussen zond de door hem van U ontvangen circulaires met vragenlijst aan den redacteur van ons Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde den heer P. J. Hamelberg te Utrecht ter publiceering en bespreking dier bescheiden in dat orgaan. Eene aflevering van 't genoemde Tijdschrift waarin een en ander is opgenomen werd U bereids toegezonden. Op onze jongste algemeene vergadering 21 September j.l. ge houden, werd de wenschelijkheid van toetreding onzer Vereeniging tot den Internationalen bond van Landmeters besproken en deze toetreding afhankelijk gesteld van de finantieele verplichtingen, die daarvan het gevolg zouden blijken te zijn. Voorloopig meenden wij dat het op onzen weg zou liggen U de zienswijze onzer leden ten aanzien der door U gestelde vragen mede te deelen, waartoe wij de gelegenheid tot het bespreken dier vragen openstelden tot 1 December j.l. Liet resultaat is dat onze meening wordt weergegeven door onderstaande antwoorden op Uwe vragen, die uit den aard der zaak slechts in grove trekken kunnen worden gegeven zonder in détails te treden. Vraag' 1. Het doel der vereeniging moet zijn: a. het verschaffen van inlichtingen omtrent de inrichting van het Kadaster in de verschillende rijken, de verschillende doel einden waartoe het wordt gebezigd, als belastingheffing, hypotheek stelsel enz. enz. b. het verstrekken van inlichtingen omtrent werkkring en positie der landmeters, ook van hen die niet in betrekking staan tot een publiek-rechterlijk lichaam. e. mededeelingen verstrekken op technisch gebied. d. trachten de positie der landmeters in het algemeen te ver beteren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 134