Vraag 2. «Union internationale de Géomètres». Vraag 3. Leden kunnen zijn alle landmetersvereenigingen dié een bepaald aantal leden hebben (b.v. 100; het aantal zoodanig vast te stellen dat de voornaamste vereenigingen als lid kunnen toetreden). Vraag 4. De commissie zal zijn samengesteld uit het tegen woordig voorloopig bureau als dagelijksch bestuur en voorts uit de afgevaardigden der vereenigingen. Vraag 5. Het mandaat der leden zal 3 jaar duren, terwijl zij terstond herkiesbaar zijn. Vraag 6. De kosten zullen over de aangesloten vereenigingen worden omgeslagen naar het aantal ledenieder lid der aangesloten vereenigingen betaalt zoodoende evenveel. Vragen 7 en 8. Voorloopig is een eigen orgaan onnoodig en bovendien te kostbaar en kan worden volstaan met het doen ver schijnen van verslagen en mededeelingen telkens wanneer dit noodig is. Zij kunnen worden gesteld in het Fransch en Duitsch, terwijl de redactie wordt gevormd door het dagelijksch bestuur, eventueel bijgestaan door commissieleden. Ieder lid eener aan gesloten vereeniging kan zich op de publicaties der «Union» abonneeren. Vragen 9 en 10. De verkiezingen van leden voor speciale functiën en de stemmingen omtrent verschillende beslissingen hebben zooveel mogelijk schriftelijk plaats ter vermijding van kosten. Den commissieleden zal voor de beantwoording vol doende tijd worden gelaten zoodat zij zich met hunne ver eenigingen kunnen verstaan. Acht de commissie mondelinge bespreking beslist noodzakelijk, dan bepaalt zij zelf de plaats van bijeenkomst. Vraag 11. De afgevaardigden, twee voor ieder land, worden benoemd door de vereenigingen in hun land, die bij de «Union» zijn aangesloten. Ieder land brengt twee stemmen uit. Vraag 12. De koloniën der aangesloten rijken zullen afzonder lijk vertegenwoordigd zijn, wanneer in die koloniën landmeters vereenigingen bestaan van meer dan een zeker aantal leden (hiervoor hetzelfde getal aan te nemen als bij de beantwoording van vraag 3) of wanneer daar meer dan dat aantal leden eener aangesloten vereeniging uit het moederland gevestigd zijn, die dan ten aanzien der «Union» als afzonderlijke vereeniging optreden. 133

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 135