'34 Zooals wij boven reeds opmerkten zal voornamelijk de defini tieve regeling der finantieele verplichtingen voor de toe te treden vereenigingen voor onze vereeniging van groot belang zijn bij het nemen van een besluit omtrent al of niet lid worden der «Union». Wij zien met belangstelling uwe nadere mededeelingen en beslissingen tegemoet, terwijl wij met de meeste hoogachting verblijven enz. Een afschrift van dit schrijven werd 18 December verzonden aan den heer Paulussen te Roermond, gedelegeerde onzer ver eeniging op het Brusselsch Congres in 1910. Tot heden bereikten ons geen verdere bescheiden van de internationale Commissie. Den i2c» Juli IQ 13 werd van den heer Paulussen bericht ontvangen dat hij zijn functie als voorloopig gedelegeerde wenschte neer te leggen. Over het besluit der alg'emeene vergadering op het voorstel van den heer Houben (zie T. v. K. en L. jaargang 1912 blz. 163 en 265) schreef het bestuur een referendum uit. De uitslag daarvan, bekend gemaakt in afl. 6 van jaargang 1912, deed het vergaderings- besluit te niet. 'Ier uitvoering van het vergaderingsbesluit (voorstel de Korver) om tot den Minister het verzoek te richten aan ieder kantoor een theodoliet en een planimeter ter beschikking der landmeters te stellen, werd vooraf een onderzoek ingesteld naar het aantal theodolieten en planimeters van rijkswege aan de Kadasterkantoren aanwezig. Den 27en Februari 1913 werd daarop het volgende request verzonden: Aan Z. E. den Minister van Financiën, Geeft met verschuldigden eerbied te kennen enz. dat op de laatstgehouden algemeene vergadering dier ver eeniging op 21 September 1912 o.a. ter sprake kwam de kadastrale bijhoudingsdienst. Daarbij werd geconstateerd dat de metingen voor dien bij houdingsdienst in hermeten gemeenten gewoonlijk op aanzienlijk lageren trap van nauwkeurigheid staan dan de oorspronkelijke, waardoor de eerste stap wordt gedaan tot ontwrichting van het eens met zooveel zorg samengestelde werk. Bij meer omvangrijke

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 136