136 f 3000.éénmaal op Uwe begrooting de boven aangegeven verbeteringen tot stand te willen doen komen. 't Welk doende enz. A chterstandsactie. Het beroep door het bestuur gedaan op de medewerking der leden om gegevens te verkrijgen tot het voeren dezer actie in den geest als op de algemeene vergadering in 1912 aangegeven, is niet vergeefsch geweest. Met groote erkentelijkheid deelen wij mede dat van tal van kantoren keurige verzamelingen ge gevens inkwamen die ons uitnemend bewijsmateriaal leverden. Slechts van enkele kantoren werd niets ontvangen of kwam bericht dat men wegens gebrek aan tijd of anderszins niet aan ons verzoek kon of wenschte te voldoen. Den 2en December 1912 verzonden wij een eerste request met memorie van toelichting en 144 bijlagen. (Zie den inhoud hieronder). Bij een bezoek aan het Departement op 13 Januari 1913 hadden wij gelegenheid ons betoog bij de heeren Hoofddirecteur der Registratie en Inspecteur van het Kadaster mondeling nader toe te lichten, terwijl wij kort daarop besloten in een tweede memorie den weg aan te wijzen die naar onze meening als overgang naar een definitieve regeling tot directe aanmerkelijke verbetering van den huidigen onhoudbaren toestand zou kunnen voeren en verder een o. i. afdoende regeling te schetsen. Dit was bij de eerste memorie nagelaten uit vrees voor te groote uit voerigheid en met het oog op ons verlangen om zoo spoedig mogelijk ons streven te bevoegder plaatse bekend te maken. In de 2e memorie werd ook de behandeling der ontginningsopgaven besprokenzij werd met het bijbehoorend request op 7 Maart 1913 verzonden. Wij laten de beide requesten en memories, waarvan overigens reeds een exemplaar aan ieder kantoor werd gezonden ter circu latie onder de ambtenaren-leden, hier in hun geheel volgen: Aan Zijne Excellentie den Minister van Financien. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gevestigd te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 138