138 aanmerkelijk wordt vervroegd, terwijl meermalen perceelen moeten worden vernummerd, wat de kadastrale en hypothecaire boek houding noodeloos ingewikkelder maakt, dat eveneens door deze toepassing zeer veel tijd van de ambte naren van het Kadaster wordt in beslag genomen, die ten goede zou kunnen komen aan dringend noodzakelijke opnemingen, die thans onafgedaan moeten blijven, dat naar de meening van voornoemd bestuur een goede uit voering van de wet op de grondbelasting" ten aanzien der ge bouwde eigendommen onafhankelijk is van de al of niet opmeting en kadastrale toepassing van bovenbedoelde wijzigingen van geringen omvang aan en stichting van nevengebouwen bij ge bouwde eigendommen, redenen, waarom voornoemd bestuur Uwe Excellentie eerbiedig verzoekt, het daarheen te leiden, dat aan het oordeel van de ambtenaren van het Kadaster wordt overgelaten of meting en kadastrale toepassing van gebouwen al dan niet moet plaats hebben. In de memorie met bijlagen die wij de eer bebben Uwe Excel lentie hierbij tevens aan te bieden, zijn bovengenoemde stellingen nader ontwikkeld en toegelicht, terwijl wij ons voorstellen op eene gewone audiëntie deze aangelegenheid te komen bepleiten, tenzij Uwe Excellentie ons tot eene buitengewone audiëntie mocht willen oproepen. 't Welk doende, enz. J. W. den Hartogh, Voorzitter. J. F. A. van Riessen, Secretaris. H. H. Kreeftenberg. Amsterdam, i Arnhem, 2 December 1912. 's Hertogenbosch, Memorie van Toelichting. (behoorende bij request van de Yereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde dd. 2 December 1912.) Met 144 bijlagen (6 A, 1 B, 1 C, 3 D, 130 E, 1 F en 2 G). Ontegenzeggelijk is aan den zoo omvangrijken en kostbaren arbeid, als de oprichting van het Kadaster, begonnen, alleen met

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 140