H7 overweging te willen nemen gelijktijdig en in aansluiting met het 2 December j.l. ingezonden request met bijlagen. 't Welk doende enz. A. N. Hamelberg, Voorzitter. J. F. A. van Riessen, Secretaris. H. H. Kreeftenberg. Arnhem, 1 Arnhem, 6 Maart 1913. 's Hertogenbosch, Memorie van Toelichting behoorende bij het request van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde d.d. 6 Maart 1913, in aansluiting met de memorie gevoegd bij het request dier vereeniging van 2 December 1912. Bij het door ons ter zake ingestelde onderzoek, waarvan de bijlagen tot ons request van 2 December 1912 mede het resultaat vormen, bleken de klachten der ambtenaren van het Kadaster over het tegenwoordige stelsel vrijwel algemeen en uniform. Te Alkmaar, Amsterdam, Arnhem, Maastricht, Rotterdam wordt uitdrukkelijk geklaagd over het feit, dat vele opgegeven veran deringen geen omtrekswijziging betreffen, maar bij de komst van den landmeter blijkt dat inwendige verandering, opbouw, enz., in het spel is, zaken die geen wijziging in de kadastrale kaart tengevolge hebben en dus den landmeter een vergeefschen tocht doen maken. Dikwijls is bij de komst van den landmeter nog niet met de opgegeven bouw of wijziging begonnen; met name aan de kantoren Arnhem, Leeuwarden en Leiden wordt dit geconstateerd. Ter illustratie moge het volgende voorbeeld dienen. Het reg. 9 volgno. 2307, geboekt 1 Nov. 1911, der gemeente Beekbergen vermeldt: G 979 stichting huis, de Staat Landbouw. Dit perceel ligt 2 uur gaans van het dorp Beekbergen, waar de landmeter logeert; bij zijn komst op het terrein in Maart 1912 was het geheele perceel nog woest, van stichting was geen sprake en een halve .dag ging verloren. De als bijlage hierbij gaande copie der verantwoording van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 149