niet gemeten posten van het reg. 9 der gemeenten Doornspijk, Elburg en Hattem door den landmeter geeft een duidelijk over zicht van den aard der opgaven die den landmeter zoovele ver- geefsche bezoeken doen afleggen. In de memorie van toelichting behoorende bij het request van 2 December wordt vermeld dat aan het kantoor Arnhem in de eerste 8 maanden van 1912 ruim 460 posten reg. No. 9 zijn opgemeten en bij het kadaster toegepast, die, wanneer een des kundige van te voren op het terrein was geweest, niet ter uit meting zouden zijn opgegeven. Bij die 460 posten zijn 175 posten, waarvan het bedrag; der belastbare opbrengst geen wijziging ondergaat; 4, waarvan het bedrag der belastbare opbrengst vermindert; 8, waarvan het bedrag der bel. opbr. een wijziging van f 1. tot f4.- ondergaat; 86, waarvan het bedrag der bel. opbr. een wijziging van f 5. ondergaat; 47, waarvan het bedrag der bel. opbr. een wijziging van f6.— tot f i o.ondergaat. In de Gemeente Doornspijk zijn in de ie rondreis van 1912 behandeld 56 posten, waarbij 47 opgaven Controleur. Van die 47 opgaven zijn 13 verantwoord als te gering (zie bijlage) 22 behooren onder de 460 opgaven bovengenoemd, zoodat slechts voor 12 posten meting noodig was. In de Gemeente Hattem was het aantal posten 39 met 25 op gaven Controleur. Hiervan werden 6 verantwoord als te gering, 5 moesten naar onze meening niet zijn opgenomen, zoodat slechts 14 posten ter meting overbleven. In de Gemeente Elburg waren van de 25 posten 24 opg. Contr. 5 werden verantwoord als te gering, 11 konden worden wegge laten, zoodat 8 posten overbleven. Nog een sprekend voorbeeld van het onhoudbare van den tegenwoordigen toestand: Opgemeten werd een huis en smederij vormende één kadastraal perceel. Na de toepassing volgde de Controleursopgave: »Te splitsen, want de smederij is afzonderlijk verhuurd». De landmeter gaf hieraan na onderzoek in loco gevolg, het opmaken van een tweede hulpkaart, een staat 75, overboeking, bijwerking enz. hadden plaats en 't volgend jaar bleek hem 148

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 150