!54 aan gebouwde eigendommen, en schift ze bij het onderzoek in loco (de schatting). Bij die schifting blijven als opgaven voor het kadaster over: de veranderingen, die betreffen: Stichting van alleen staande gebouwen; sloopingen dienen steeds te worden toegepast. Bijbouwen aan en stichting van neven gebouwen alleen, indien ze van zoodanigen omvang zijn dat daardoor het algemeen aanzicht van het gebouwd perceel zeer belangrijk wordt gewijzigd. Voor ongebouwde eigendommen verwijzen wij, wat de ont ginningen betreft, naar wat hierboven daaromtrent werd opgemerkt. Tenslotte beoordeelen de ambtenaren van het Kadaster welke der ingezonden opgaven voor opneming ten behoeve van het Kadaster in aanmerking komen. Het moet o.i. een ieder duidelijk zijn, dat op deze wijze zeer belangrijke bezuiniging wordt verkregen, terwijl de opbrengst der G. B., het kan niet genoeg worden herhaald, niet ivordt •verminderd. Toch is de verbetering die wij hierboven aangaven niet afdoende; de eenig juiste weg om de zaak goed te regelen is: geen dubbel bezoek van ambtenaren meer voor te schrijven m.a.w. het brengen van schatting en meting in één hand. We zouden dan ook, waar we zeer goed inzien dat deze defini tieve en eenig juiste oplossing niet in korten termijn verkrijgbaar is, de eerste door ons aangegeven verbetering alleen als overgangs maatregel toejuichen. De nood is zoo hoog gestegen dat iedere verandering in dezen zin een verbetering zal blijken. Het ligt voor de hand dat, wanneer de door ons aangegeven oplossing tot stand komt óf de controleurs der G. B. óf de land meters v/h. Kadaster de ambtenaren zullen zijn die de beide zaken zullen hebben te behartigen. Het is duidelijk dat de land meters zeer gemakkelijk de taak der controleurs kunnen overnemen, gezien de opleiding, die ambtenaren der Directe belastingen genieten alvorens als controleur zelfstandig op te treden, doch nimmer kunnen de controleurs het landmeterswerk overnemen. De toekomst moet dus o.i. brengen schatting en meting door de Landmeters v\h. Kadaster.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 156