158 aard der werkzaamheden is aangewezen, n.l. bij de jaarlijksclie verschaffing der gegevens voor den aanslag der grondbelasting door inzending der verzamelingsleggers of der kohieren. Met vertrouwen zien wij de publiceering van de zienswijze der Staatscommissie Registratie enz. omtrent deze aangelegenheid tegemoet. Het kan o. i. niet wel anders of zij moet tot dezelfde conclusies komen als wij omdat de oplossing die wij voorstaan eenvoudig is, voor het Kadaster practisch en voor den Staat goedkoop. A. N. Hamelberg, Voorzitter. J. F. A. van Riessen, Secretaris. H. H. Kreeftenberg. Arnhem, I Arnhem, 6 Maart 1913. 's Hertogenbosch, Het bestuur zond afdrukken van deze stukken aan: a. de Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster; b. de Staatscommissie inzake Registratiewetgeving enz.; e. de Vereeniging van Bewaarders van Hypotheken en Kadaster. De onder a genoemde Vereeniging sympathiseert blijkens een van haar ontvangen exemplaar van een rapport aan Z. E. den Minister van Financiën met ons strevenzij komt in haar rapport tot dezelfde conclusies als wij. Aan de onder c. genoemde Vereeniging richtten wij het ver zoek om bij eventueele instemming met onze actie eene adhaesie- betuiging te zenden aan Z. E. den Minister van Financiën terwijl wij aanboden ons standpunt op hare algemeene vergadering mondeling nader toe te lichten. Die vergadering, aanvankelijk uitgeschreven tegen 6 Juli werd uitgesteld tot 14 September; we ontvingen de toezegging dat het onderwerp onzer requesten en memories aldaar ter sprake zal worden gebracht. Tractementsactie. Van de heeren Kloosterboer en Rethmeier te Deventer ontvingen wij 11 December 1912 een verzoek, gesteund door 47 adhaesiebetuigingen om alle pogingen in het werk te stellen om te komen tot spoedige verhooging van het minimum-salaris. Het bestuur handhaafde zijn steeds ingenomen standpunt om

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 160