159 indien salarisactie zou worden gevoerd de geheele actie van 1910 te hervatten en deelde dit den beiden Deventer leden mede onder toevoeging van onze meening dat het tijdstip daarvoor nog niet was gekomen. Tevens verklaarden wij ons echter bereid de zaak ter hand te nemen als dit de wensch der Vereeniging zou blijken te zijn. Door middel van een 21 Januari 1913 verzonden circulaire stelden wij een onderzoek in naar den te dezer zake onder de ambtenaren-leden heerschenden geest met het resultaat (gepubli ceerd in afl. 1 Jaargang 1913) dat ons zooveel verschil van ziens wijze onder de leden bleek dat het bestuur de verantwoordelijkheid voor de hervatting der tractementsactie van 1910 voor 'toogenblik niet op zich meende te kunnen nemen. Een daarna van den heer Kloosterboer namens een comité, uit en door een aantal jongere landmeters benoemd, ingezonden voorstel met memorie van toelichting wordt op de agenda der aanstaande algemeene vergadering geplaatst. Bond Rechtstoestand. Aan het bestuur van den bond werd mededeeling gedaan van het besluit onzer algemeene vergadering 1912 geen correspondent schappen ten behoeve van «de Rechtstoestand» in te stellen doch eventueele mededeelingen, verhandelingen enz. van onze leden langs het secretariaat in te zenden. Van deze gelegenheid werd door de leden geen gebruik gemaakt. In antwoord op een verzoek om mededeeling of onze vereeniging al of niet zou willen medewerken tot eene demonstratie in den vorm eener groote vergadering te houden te 's Gravenhage kort voor de opening der 2e Kamer-zitting, als «vertrouwelijk» te onzer kennis gebracht, doch later in het maandblad «de Rechts toestand» gepubliceerd, werd door ons gewezen op het eigenaardig karakter onzer Vereeniging die geen vakorganisatie is, terwijl ons Tijdschrift in de eerste plaats is een wetenschappelijk orgaan. Ofschoon wij persoonlijk geen belangrijke deelname door onze leden aan eene betooging als bovenbedoeld meenden te kunnen verwachten, verklaarden wij ons bereid de leden op de hoogte te brengen van de plannen van den bond R. Uit de dagbladen vernamen wij sedert dat de vergadering zal worden gehouden te 's Gravenhage op 6 September a.s. 's namiddags 2 uur in het gebouw Concordia (Hoogezand).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 161