Pensioenvereeniging. Zoowel aan de P. V. als aan de Broederschap van Ontvangers D. B. zonden wij mededeeling van de aanneming met algemeene stemmen der motie ons door genoemde Broederschap toegezonden (zie T. K. en L. 1912 bldz. 180). Sedert werd het wetsontwerp tot verhooging der weduwen- en weezenpensioenen met 10 °/o aangenomen en in werking gesteld. In voorbereiding is een petitionnement om te geraken tot een bespoediging van de bereiking van het doel der P. V. Een schema der te voeren actie werd door kantoorsgewijze toezending, met verzoek om circulatie, ter kennis onzer ambtenaren-leden gebracht, Omtrent eventueele bijdrage onzer Vereeniging in de kosten daarvan zal de a.s. algemeene vergadering een beslissing moeten nemen. Het is hier wellicht de geschikte plaats onze leden ambtenaren op te wekken tot onderteekening van het petition nement en tot krachtige medewerking om een zoo groot mogelijk aantal handteekeningen te verzamelen. Zie overigens T. v. K en L. 1913 bldz. 118125. Op Vrijdag 7 Maart werd te Amsterdam eene bijeenkomst gehouden van afgevaardigden der aangesloten vereenigingen, ten einde te overwegen op welke wijze aan eene te Amsterdam te houden openbare propaganda-vergadering een groot succes kon worden verzekerd. Besloten werd tot samenstelling van een op- wekkings-circulaire en tot ruime verspreiding daarvan. De propa ganda-vergadering werd gehouden 7 April 1913als spreker trad op de heer K. van Schouwen, Rijksontvanger te Harderwijk, met het onderwerpHet doel en werken der P. V. Het verslag van den afgevaardigde onzer V. naar de algemeene vergadering der P. V. in 1912 werd reeds in het Tijdschrift opgenomen in afl. 5 jaargang 1912. Vereeniging tot ondersteuning van Burgerlijke Ambtenaren en Beambten in 's Rijks dienst. Aan het jaarboekje dezer Vereeniging over 1912 ontleenen wij het volgende: Het aantal bestuursleden werd vermeerderd met 2 en daardoor 161 Zie bladz. 167171 van dit tijdschrift.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 163