gebracht op 9. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1912:2672, dat der donateurs 252. Aan schenkingen, opbrengst van een pro pagandaboekje enz. voor het Herstellingsoord ontvangen ƒ3610.47 5. Wegens de groote kosten kan het orgaan der Vereeniging, dat nu éénmaal per kwartaal verschijnt, nog niet in een maand blad worden omgezet. Aan 70 personen werd ondersteuning verleend; 9 in den vorm van een gift, 12 als renteloos- en 49 als rentegevend voorschot. Uit het bestuur werd een permanente propaganda-commissie gevormd om meerdere bekendheid aan het bestaan der Vereeni ging te geven. De algemeene vergadering op 29 April 1912 te Utrecht ge- gehouden, was slechts matig bezocht; de voorzitter wees in 't bijzonder op het geringe aantal afgevaardigden van de aan gesloten organisation. In 't kort ging spreker na wat de Veree niging in 't afgeloopen jaar deed, wees met vreugde op de aansluiting van den bond de Post met z'n 4- 3700 leden en toonde met cijfers het nut der Vereeniging aan. Verder braeht de voorzitter hulde aan den secretaris den heer Beuning, die de netto opbrengst van zijn werkje »Schetsen uit den strijd op Groot-Atjeh" bestemde voor het stichtingskapitaal voor het Herstellingsoord en deed mededeeling van de instelling eener commissie om het vraagstuk omtrent de oprichting van een herstellingsoord in zijn geheelen omvang te onderzoeken en daarover rapport uit te brengen, daarbij de hoop uitsprekende dat nog dit jaar een terrein zou worden aangekocht. Tot het benoemen van een lid om de rekening en verant woording van den penningmeester na te zien werd ook onze Vereeniging aangewezen. Na eenige discussies over een voorstel om pandbrieven tot een klein bedrag uit te geven, zegde het bestuur overweging van dit denkbeeld toe en sloot de voorzitter de vergadering met een opwekking tot het maken van propaganda voor de Vereeniging. 16 November 1912 werd te Utrecht een tusschentijdsche alge meene vergadering gehouden om te beraadslagen over een bestuursvoorstel om tot aankoop van een terrein over te gaan, voor een te stichten herstellingsoord. Besloten werd het bestuur een vrij mandaat van handelen te geven, waarbij het rekening zal houden met den uitgesproken 1Ó2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 164