wensch, zoo mogelijk de keuze te doen vallen op een terrein in het centrum van ons land. De heer J. J. W. van Wiechen te Amsterdam door ons aan gezocht om deel uit te maken van de commissie tot naziening der rekening en verantwoording van den penningmeester (zie boven), verklaarde zich daartoe bereid. De jaarvergadering in April 1913 gaf blijkens n°. 12 van het «Orgaan», Juli 1913 aanleiding tot dezelfde klacht als die van 1912 wat opkomst van leden en in 't bijzonder aan afgevaardigden der aangesloten vereenigingen betreft, 't Voornaamste mee te deelen feit was: het verkrijgen in erfpacht voor den tijd van 99 jaar tegen een erfpachtsom van f 1,per jaar van een terrein voor een te bouwen herstellingsoord. Het is gelegen op ongeveer 1 uur afstands van Apeldoorn, onder Ugchelen, kadastraal ge meente Beekbergen en heeft een oppervlakte van 2,5 hectaren, terwijl recht van vrije wandeling is verleend over een oppervlakte van 20 H.A. omliggend bosch, hetwelk zoolang de erfpacht loopt niet als bouwterrein mag worden gebezigd. De vereeniging dankt dit erfpachtscontract, dat eigenlijk incer van een schenking weg heeft aan den heer Jhr. J. HoraSiccama van de Harkstede, voorzitter van den Oranjebond van Orde, welke bond eigenaar is van het in erfpacht uitgegeven terrein. Thans is het streven der vereeniging gericht op het zoo spoedig mogelijk bijeen brengen van het benoodigde stichtingskapitaal. Gaarne voldoen wij aan een tot ons gericht verzoek: in ons Tijdschrift de aandacht te vestigen op den inhoud van boven reeds genoemd nummer van het «Orgaan» der Vereeniging. Daarin wordt o.a. een oproep tot finantieelen steun gedaan. Door bij den heer H. Strobos, Rozengracht 241 Amsterdam kiekjes van de installatie op het «Hora»terrein (Hersteliingsoord-rijks-ambte- naren) te bestellen kan ieder daaraan meehelpen; voor slechts0,25 ontvangt men 2 stel kunstdrukfoto's. Den heeren E. J. A. Weygers en J. W. den Hartogh werden de gelukwenschen der Vereeniging aangeboden bij hunne be noeming respectievelijk tot Inspecteur en Ingenieur-Verificateur van het Kadaster. IÓ3

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 165