175 trachten in overeenstemming met het centraalbureau de kosten gaandeweg te verminderen door eenige stations op te heffen. Verder zou zooveel moge lijk worden voldaan aan de wenschen, welke door de heeren Schuhmann, Kimura en Shida ter kennis van de afgevaardigden waren gebracht, maar tot welker bestudeering de tijd had ontbroken. Deze voorstellen werden aangenomen. Nadat door de vergadering nog een aantal wenschen waren uitgesproken, voorgesteld door verschillende afgevaardigden waaronder een van den heer Muller betreffende de uitvoering van meerdere breedte- en azimut- bepalingen bij de triangulaties in Nederlandsch-Indië, opdat deze ook bijdragen zouden kunnen leveren ten behoeve der aardmeting welke langs diplomatieken weg ter kennis van de Regeeringen worden gebracht, deed generaal Pomerantzef namens de Russische Regeering de uit- noodiging om de volgende conferentie te Petersburg, de heer Knoff om haar te Christiania te houden; de beslissing hieromtrent berust bij het bureau. Nadat de voorzitter den dank der vereeniging had gebracht aan de Hamburgsche Regeering en aan den heer Schorr, directeur der Ham- burgsche Sterrewacht te Bergedorf voor de in zoo ruime mate verleende gastvrijheid en na de verder gebruikelijke plichtplegingen werd de confe rentie gesloten. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1912: de basismeting de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige plaatsbepaling; de slingerwaarnemingen. Driehoeksmeting. Personeel. Bij den aanvang van 1912 bestond het personeel voor de driehoeks meting uit de volgende personen de ingenieurs iste klasse N. Wildeboer c. i. en J. A. van Eyk Bijleveld c. i.; de ingenieurs Cd. H. Bijl c. i.; J. Canters c. i.; J. B. de Hulster c. i.J. W. Dieperink c. i.; G. W. Ph. Daniels c. i.; E. A. J. M. van der Velden c. i., den landmeter van het kadaster, gede tacheerd bij de Commissie, Th. L. Kwisthout en den schrijver H. V uurman. Aan den ingenieur G. W. Ph. Daniëls c. i. werd eervol ontslag verleend met ingang van 1 April 1912.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 177