177 werd hij van einde Mei tot half September geassisteerd door den tot tijdelijk ingenieur aangestelden student van Ganswijk. De eerste ploeg vervolgde in Mei de verkenning van Noord-Holland ten noorden van de gebroken lijn Groote KeetenAnna Paulowna I Westerland I. In de laatste dagen van September werd een aanvang gemaakt met de verkenning van Noord-Friesland. Na de verkenning in Mei verrichtte zij metingen op de stations Kolhorn, Schagen I, Petten I, Groote Keeten, Anna Paulowna I, Wester land I, Oosterland, de Kooy, Huisduinen II, 't Horntje, de Hoorn, de Koog, Oosterend I en Eierland, benevens aanvullingsmetingen te Medem- blik I. Op de genoemde punten geschiedden tevens de noodige centreerings- metingen, waaronder begrepen het plaatsen van vastleggingssteenen te de Kooy, 't Horntje en de Koog I. Nog werden door deze ploeg centreeringsmetingen gedaan te Enkhuizen II en vastleggingssteenen geplaatst op het punt Meeuwenduinen. De tweede ploeg ving hare werkzaamheden aan met het verrichten van aanvullingsmetingen in het station Rotterdam I, vervolgens vertrok zij naar het zuidwestelijk gedeelte van Friesland, ter voortzetting der verkenning in het vorig jaar van het terrein aan de oostzijde begrensd door de lijn Lemmer ISt. Nicolaasga 1Joure IHeerenveen ITerwispel. In Delfstrahuizen verleende het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente na herhaalde pogingen geen vergunning om den toren voor de metingen in te richten. Voorts werden door deze ploeg de metingen met de noodige centree ringsmetingen uitgevoerd op de punten Noordwolde (Fr.) I, Oldeholtpade, Scherpenzeel (Fr.), Lemmer I, Sint Nicolaasga I, Wijkei, Harig en Oude Mirdummer Klif. In het laatste punt werden vastleggingssteenen geplaatst. De derde ploeg ving hare werkzaamheden aan met het voortzetten der verkenning van het terrein noordelijk van de gebroken lijn Ruinen SleenNieuw Schoonebeek en voltooide nagenoeg de verkenning in de provincie Drenthe en den zuidoosthoek van Groningen. Vervolgens volbracht zij de metingen op de stations: Zwindersche veld, Nieuw Schoonebeek, Nieuw Amsterdam I, Klazienaveen I, Oosterhesselen, Sleen, Emmen, Emmer Compascuum I, Odoorn, Valthermond I, Borger, Ellertsveld en Paal 160 II en voor een gedeelte op het station Buinerveen. Op deze stations werden tevens centreeringsmetingen verricht. Waar het terreinpunten betrof werden bovendien de vastleggingssteenen, indien nog niet aanwezig, gesteld. Zij deed verder aanvullingsmetingen met bijbehoorende centreeringen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 179