ALGEMEEN LANDMETERSCONGRES TE LEIPZIG. Naar aanleiding der Internationale Bouwvaktentoonstelling met neven-tentoonstellingen te Leipzig (Mei—October 1913) zullen de Landmetersvereenigingen van het koninkrijk Saksen een gezamen lijke, hoofdzakelijk aan die tentoonstelling gewijde, bijzondere vergadering houden, welke tot een algemeen landmeterscongres zal worden uitgebreid. De drie bedoelde Saksische vereenigingen hebben in overleg met het bestuur van het «Stadtvermessungsambt Leipzig" een plaatselijk comité gekozen dat het volgende mededeelt: Alle Duitsche en buitenlandsche beoefenaren van en belang stellenden in de landmeetkunde kunnen aan het congres, dat van 6 tot 9 September wordt gehouden deelnemen en worden daartoe bij dezen vriendelijk uitgenoodigd. Het voorloopig programma luidt: Zaterdag 6 September: begroetingsavoud. Zondag 7 September: des voormiddags algetneene vergadering op de tentoonstelling; voordrachten over wezen en omvang der »Iba» (Internationale Baufach Ausstellung); des namiddags bezichti ging van de tentoonstelling, gevolgd door een gemeenschappelijken maaltijd. De avond wordt verder op de tentoonstelling, voor namelijk op het terrein van vermaak doorgebracht. Maandag 8 September: verdere rondgang over de tentoonstelling, bezichtiging van het gedenkteeken van den Volkerenslag, rit door de stad enz. 's avonds gezellige bijeenkomst. Dinsdag 9 September: uitstapje. Het doel van het congres is in de eerste plaats de vakgenooten door doeltreffende voordrachten en zaakkundige leiding de beziens waardigheden der tentoonstelling en de buitengewone verschei denheid van het op wetenschappelijk en industrieel gebied tentoongestelde gemakkelijk te doen overzien. Hierbij zal in het bijzonder de aandacht worden gevestigd op de in verschillende onderafdeelingen bijeen gebrachte voorwerpen betrekkelijk de landmeetkunde en alles wat daarmede in verband staat. Daarnaast zal de zeker welkome gelegenheid worden geboden de stad Leipzig met haar hoofdzakelijk eerst in de laatste jaren 181

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 183