tot stand gekomen belangrijke bezienswaardigheden op zoo ge makkelijk en aangenaam mogelijke wijze te bezichtigen. Het comité zal door het bedingen van gematigde prijzen en door zijn bemoeiingen bij het bespreken van logies alles doen wat in zijn vermogen is om allen gasten ook in dit opzicht de deelname zoo aangenaam mogelijk te maken. Het zal de meeste voldoening vinden in een groot aantal aan meldingen tot deelname, waarvan toezending liefst spoedig, en voorloopig niet bindend, wordt verzocht aan zijn voorzitter den Obervermessungsinspector Ferber Leipzig - Connewitz Scheffel- strasze 34. Het definitieve programma wordt begin Augustus bekend gemaakt. Wegens de hooge daaraan verbonden kosten heeft het bestuur gemeend onze vereeniging niet officieel te moeten doen vertegen woordigen. Mochten er leden zijn die aan bovenstaande uitnoodiging gevolg wenschen te geven en tevens onze vereeniging zouden willen vertegenwoordigen dan zou het bestuur daarvan gaarne zoo spoedig mogelijk bericht ontvangen. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot den heer H. Hartmann, Leiter des Vermessungsambtes der stadt Plauen (Kgr. Sachsen) die ons als lid der Commission Internationale de Géomètres en daartoe door het plaatselijke comité gemachtigd de stukken verschafte, waaraan het bovenstaande is ontleend. BOND RECHTSTOESTAND. De Bond Rechtstoestand verzoekt ons opname van het volgende: De betooging van den Rechtstoestandbond. Nu de dag nadert, waarop de betooging voor den Rechts toestand der Ambtenaren zal worden gehouden te 's-Gravenhage (op 6 September a.s. 's namiddags te 2 uur, in het gebouw ConcordidHoogezand) willen wij hoewel het thans wel in alle kringen van ambtenaren bekend is nogmaals de aandacht op die betooging en haar belang vestigen, 182

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 184