iÖ3 Door het overgroote deel der bij onzen bond aangesloten orga nisaties is het plan voor deze betooging met sympathie begroet en medewerking toegezegd en is deze ook betoond en wel der mate, dat het welslagen verzekerd is, zoodat nog een speciale opwekking om aan deze betooging deel te nemen misschien wel overbodig is te achten. Eigenlijk overbodig, omdat ieder ambtenaar gevoelt het groote belang, gelegen in de tot-stand-koming van eene regeling onzer rechtspositie, waartoe deze betooging bedoelt te geraken. Immers alle organisaties van ambtenaren, beambten en werk lieden in dienst van Staat, Provincie en Gemeente hebben als een der voornaamste punten „regeling van den rechtstoestand" op haar program staan. Een bewijs, dat in alle kringen het gemis dier regeling wordt gevoeld. In al die kringen zijn gevallen aan te wijzen, waaruit blijkt hoe weinig met rechten van ambtenaren rekening wordt gehouden. Ieder ambtenaar weet uit eigen omgeving, dat het gemis van rechtspositie tot misstanden leidt en dat misbruik van gezag en ergerlijke willekeur reeds menigmaal onder hen slachtoffers maakten. Men werkt dus tevens mede aan de nastreving van het program zijner Vereeniging door deel te nemen aan onze betooging, die nogmaals de aandacht der regeering, der volksvertegenwoordiging, ja, van het gansche land zal vestigen op den wensch van de ambtenaren om door eene wet hunne rechtspositie te zien geregeld. De betooging zal tevens een afspiegeling geven in hoeverre die wensch naar eene wettelijke regeling algemeen is bij deze groote groep van werkers in de maatschappij. Ieder beijvere zich om te bewerken, dat het beeld der be tooging nu ondubbelzinnig zijEen algemeene drang der ambte naren om recht, om bescherming tegen willekeur. Dergelijk resultaat zal niet nalaten zijn invloed te doen gelden, ook op de regeering, om nu eindelijk stappen te doen, die leiden tot eene wet, die ons vastheid van positie zal waarborgen en die onrechtmatige bestraffingen zal weten te voorkomen. Daarom, ambtenaren, zij U den dag van 6 September a.s. in herinnering gebracht in 't vertrouwen, dat velen uwer naar de residentie zullen optrekken om mede te getuigen van den ern- stigen wensch die bij ons ambtenaren leeft, om thans te verkrijgen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 185