voor den Indischen dienst op de volgende voorwaarden zal plaats vinden: a. vrije overtocht naar Indië als gouvernementspassagier der 2° klasse, c.q. ook voor het wettig gezin; b. eene gratificatie voor uitrusting van zeshonderd gulden 600.—); c. een voorloopig traktement van honderd gulden f 100.—) 's maands, ingaande met den dag van inscheping naar Nederlandsch-Indië en voortdurende tot dien waarop het activiteitstraktement in Indië ingaat; dat zij die voor uitzending in aanmerking wenschen te komen, zich bij gezegeld adres behooren aan te melden bij het Departement van Koloniën, onder overlegging van: a. een gewaarmerkt bewijs dat een voldoend examen is afge legd voor adspiran t-lan dm eter van het kadaster in Nederland; b. een bewijs van goed maatschappelijk gedrag, afgegeven door den burgemeester hunner woonplaats; c. hunne geboorteakte; d. een door den betrokken burgemeester afgegeven certificaat, ten blijke dat voldaan is aan de verplichtingen welke voor hen uit de militie wet zijn voortgevloeid; dat in het adres moet worden vermeld of de candidaat gehuwd is en c.q. het aantal zijner kinderen; dat door een vanwege het Departement van Koloniën in te stellen onderzoek zal moeten blijken van physieke geschiktheid voor den Indischen dienst; dat zij die ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië worden gesteld, zich verbinden tot teruggave van alle gelden welke aan hen en te hunnen behoeve worden voldaan ter zake van overtocht en van gratificatie voor uitrusting, indien zij binnen den tijd van vijf jaren na aankomst in Neder landsch-Indië, anders dan tengevolge van wèlbewezen ziels- of lichaamsgebreken, buiten eigen toedoen ontstaan (ter beoordeeling van de Regeering) worden ontslagen, of indien zij niet binnen den hun aan te wijzen tijd naar Nederlandsch-Indië vertrekken, dan wel de reis derwaarts moedwillig afbreken. 186

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 188