igó te 's Gravenhage zich bereid onze vereenigingte vertegenwoordigen op de betooging van den Rechtstoestandbond op 6 September te 's Hage gehouden. Een verslag dezer vergadering werd reeds in de dagbladen opgenomen. Wij verzoeken den heer Verhoeven de slotalinea van het reeds in aflevering 4 opgenomen gedeelte van het jaar verslag als ook aan hem gericht te willen beschouwen. De heer Vruggink zond ons zijne circulaire «Een woord aan hen die belangstellen in het Kadaster»; daar aan alle kantoren een exemplaar is toegezonden, mogen wij den inhoud bij u allen bekend veronderstellen. Van den heer Spuijbroek te Utrecht ontvingen wij 21 Augustus het verzoek op deze vergadering ter sprake te willen brengen een voorstel van zijn hand: pogingen in het werk te stellen om te verkrijgen, dat bij elk verlof van een Hypotheekbewaarder diens functiën in het vervolg zullen worden waargenomen door een inspecteur der Registratie en Domeinen en zulks om te voorkomen dat de landmeter belast met de kadastrale boekhouding onder de bevelen komt te staan van een (beeëdigd) klerk. Tegelijkertijd kwam een schrijven in van den heer van Am eij den te Utrecht met betuiging van instemming met het voorstel Spuybroek. Den heeren E. R. de Vries en P. W. H. Paulussen werden onze gelukwenschen gezonden ter gelegenheid hunner bevordering, respectievelijk benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De voorzitter bracht 5 September een bezoek aan de heer van Blarkom te Nijmegen, secretaris der vereeniging van Hypotheek bewaarders, ter bespreking van onze achterstandsactie met het oog op de aanstaande vergadering dier vereeniging. De bibliotheek der vereeniging werd aangevuld met de gewone periodieken. Eén lid heeft sinds de opgave van het aantal leden in afl. 4 bedankt. De voorzitter deelt mede dat, ofschoon het voorstel Spuybroek te laat inkwam voor plaatsing op de agenda, het bestuur de zaak belangrijk genoeg acht om ze na behandeling van de overige punten nog ter sprake te brengen. Zie bladz. 230.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 192