I91 De heer de Korver wenscht eenige opmerkingen te maken naar aanleiding van de bestuurshandelingen in 't afgeloopen jaar. Spreker heeft waardeering voor den ijver van het bestuur maar is toch niet tevreden met de verkregen resultaten. Het bestuur miste, zooal niet formeel, dan toch moreel het recht om een referendum over het besluit der algemeene ver gadering 1912 over 't voorstel Houben te houden. Ter ver gadering in 1912 bracht het bestuur geen argumenten tegen 't voorstel Houben in en de referendum-circulaire bevatte een niet eerder vermeld argument dat kant noch wal raakt. In 't algemeen mag een bestuur geen misbruik maken van zijn bevoor rechte positie, het dient zich te onthouden van raadgevingen op oogenblikken, dat de tijd ontbreekt daar tegen op te komen. Wat de achterstandsactie betreft, spreker brengt het bestuur hulde voor de ie memorie; over de tweede is hij minder tevreden. We doen pogingen om van overbodig werk bevrijd te raken en vragen in dezelfde memorie om méér werk. 'tWas een grove tactische fout «schatting en meting in één hand» in hetzelfde stuk te bepleiten. Omtrent de vragen door den Rechtstoestandbond ter beant woording ingezonden had het bestuur vooraf de leden moeten raadplegen. De heer Roborghis van oordeel dat het huishoudelijk reglement feitelijk niet van kracht is en er dus geen referendum 'mocht zijn gehouden. De heer Krijgsman sluit zich aan bij hetgeen de heer de Korver zeide en drukt er zijn spijt over uit, dat in 't jaarverslag niet een afkeuring voorkomt over de dit jaar buiten het bestuur om gevoerde partieele tractementsacties. De heer Houben hoopt dat het bestuur zich in 't vervolg zal onthouden van 't uitoefenen van pressie op de ledental van leden toch laten zich beinvloeden door een zinsnede als voorkwam in de referendum-circulaire. De heer Kloosterboer. Gaarne zou ik eveneens iets zeggen over de maar altewei gelukte poging van het bestuur om een besluit van de algemeene vergadering van verleden jaar ongedaan te maken. Ik meen het voorstel «Houben», hetwelk den 3^ December van 't vorige jaar aan een referendum werd onderworpen. Zeker! de zaak is volkomen correct behandeld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 193