193 voor het bestuur moest worden gegeven. Ten slotte wordt de opmerking gemaakt dat het comité der jongeren thans is ontbonden en dat der ouderen nog bestaat, wat door spr. word becritiseerd evenals het protest van de „55" waartoe de oudere collega's niet gevolmachtigd waren. De voorzitter beantwoordt de verschillende sprekers. Alle argu menten zijn niet steeds voor publicatie geschikt, ook thans niet. Wat het voorstel Hou ben betreft, men moet wel bedenken dat door de landmeters zelf een arbeidstijd werd opgegeven van 6 tot 8 uur. De uitslag van het referendum heeft het bestuur overigens met groote meerderheid van stemmen in het gelijk gesteld. Dat de leden zich door de referendum circulaire te veel hebben laten beïnvloeden, betwijfelt spreker; het bestuur heeft niet te klagen over te groote volgzaamheid der leden. Ten aanzien der tractementsactie diene dat het bestuur er niet over dacht tot hervatting daarvan over te gaan. 11 December 1912, dus ongeveer 3/4 jaar vóór er weer een gewone algemeene vergadering te wachten was, kwam een verzoek tot het bestuur, uitgaande van ongeveer vijftig leden om met spoed de minimum actie te beginnen. Het bestuur, hoewel zelf de urgentie niet inziende, maar door het groote aantal onderteekenaren aan het twijfelen gebracht, of het ten deze wel homogeen dacht met de leden in het algemeen, besloot een onderzoek in te stellen naar den algemeenen geest die er onder de leden heerschte ten aanzien van een onmiddellijk hervatten der algemeene tractementsactie. Hieraan ging vooraf een correspondentie met de Deventer- heeren waarbij het bestuur zijn steeds ingenomen standpunt hand haafde: indien actie dan de geheele actie van 1910 hervat; het bestuur vertegenwoordigt alle leden en kan dus niet voor een deel der leden afzonderlijk gaan ageeren. De geadresseerden konden dit billijken en gaven te kennen dat wij hun verzoek gewijzigd in dezen zin konden beschouwen. Teneinde het verwijt te ontgaan dat het bestuur bij boven genoemd onderzoek wilde influenceeren, richtte het zijn circulaire van 21 Januari 1913 zoo in, dat daaruit niet bleek dat het zelf unaniem tegen oogenblikkelijke salarisactie was. Ondanks deze voor het verzoek der 50 tegemoetkomende houding van 't bestuur, bleek een groot deel der leden zijn opinie te deelen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 195