•05 te spreken over de actie der ouderen maar komt op tegen de wijze waarop de heer Smit van de bewuste briefkaart gebruik maakt. De heer P. J. Hamelberg had het een en ander in 'tmidden willen brengen over de actie der ouderen zoowel als over die der jongeren, om het debat niet te verlengen bepaalt hij er zich toe zich aan te sluiten bij den heer Krijgsman, waar deze prote steerde tegen acties door een gedeelte der leden buiten 't bestuur om. Daar niemand meer het woord verlangt komt thans aan de orde Punt c. De rekening en verantwoording over 1912 worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd onder dankbetuiging aan de commissie tot naziening daarvan. Punt d. Bij de begrooting over 1914 licht de voorzitter toe dat bij eventueele niet aanneming van punt l, post i der uitgaven met f 10.verminderd en het batig saldo f 10.hooger geraamd zou moeten worden. Een voorstel van den redacteur om de bibliotheek tegen brand te verzekeren wordt z.h.s. aangenomen, waarna punt d eveneens z.h.s. wordt goedgekeurd. Punt e. De voorzitter memoreert dat de commissie die het vorig jaar de opdracht ontving tot een onderzoek naar de wenschelijkheid van reorganisatie onzer vereeniging een uitvoerig rapport met ontwerpen-statuten en huishoudelijk reglement samenstelde, opge nomen in afl. 6 van jaargang 1912. Spreker opent de discussies met verzoek aan de leden te willen bedenken dat thans slechts aan de orde zijn de algemeene beschouwingen die moeten leiden tot stemming over de vraagpunten. De heer Boer is van oordeel dat de herzienings-commissie weinig argumenten bijeen heeft weten te brengen die de nood zakelijkheid van reorganisatie zouden moeten aantoonen. Er wordt gesproken over gebrek aan contact tusschen bestuur en leden, eigenmachtig optreden van 't bestuur enz. Verondersteld dat die grieven gegrond waren, dan zou de remedie zijn het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 197