paar leden per bewaring aangewezen. Alles hangt daarbij af van de persoonlijke eigenschappen van den correspondent, die op geen enkele manier ter verantwoording kan worden geroepen. En ook al is het correspondeerend lid zoo geschikt mogelijk, dan nog mist hij elke bevoegdheid, en missen de leden elk recht, zich georganiseerd, door middel van het correspondeerend lid tot het bestuur te wenden. Bij de stichting van afdeelingen met omschreven rechten en plichten krijgen de leden zooveel mogelijk invloed op den gang van zaken in de vereeniging; bij het stichten van correspondent schappen blijft de invloed van de leden even gering als ze tot nu toe is. De afdeelingen zijn een gelegenheid en een aansporing voor alle leden om de vereenigingszaken te behartigen. De corres pondentschappen breiden de bevoegdheden van de leden in geen enkel opzicht uit, versterken integendeel den nu reeds te grooten invloed van het bestuur. Ik heb hiermee zoo kort mogelijk de door het bestuur opge stelde vraagpunten behandeld en in het belang van onze vereeni ging raden de Kor ver en ik U aan deze vragen in den door ons voorgestelden zin te beantwoorden. De heer Smit betreurt het dat de heer Boer niet langer aanwezig kon zijn omdat hij juist tegen diens opvatting moet opkomen. Het bevreemt spreker dat de heer Boer thans weer een woord sprak tot de jongeren, en bij punt b zich niet richtte tot de ouderen. Dat het toen betrof de finantieele positie der landmeters kan niet de reden zijn, want door die actie werd een aanslag gepleegd op de eerste beginselen van het vereenigings- leven, zoo erg dat in 't afgeloopen jaar een ernstige poging is beproefd om een concurreerende landmetersvereeniging op te richten. Maar juist mede als gevolg daarvan zijn thans vele jongeren voor reorganisatie en door dus thans tegen de jongeren te spreken wordt het kwaad niet in zijn wortel aangetast. Maar daarnaast wil spreker gaarne de vraag stellen of het aanzien onzer vereeniging zoo groot is dat geen reorganisatie gewettigd is. Dat aanzien zou b.v. daaruit kunnen blijken dat de regeering zich tot haar wendde om advies bij belangrijke aangelegenheden. Dit is met onze vereeniging nog nooit gebeurd ook niet bij de achterstandsmaatregelen waar tegenover staat dat aan de veree- 201

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 203