215 fantasie zou moeten berusten, kan dan aan de werkelijkheid worden ontleend Thans heeft de heer de Korver er lustig op losgefantaseerd; spreker wenscht juist de bepalingen der statuten aan de werkelijk heid te ontleenen en dan moeten we stemmen tegen gedwongen afdeelingen. De heer Boer stelt voor thans tot stemming over te gaan of althans den omvang der replieken te beperken. Besloten wordt dat niemand langer dan 5 minuten meer zal mogen spreken. De heer Smit protesteert er tegen dat andere voorstellers uitvoerig hun denkbeelden kunnen uiteenzetten en hem thans slechts eenige minuten worden gelaten. Daardoor moet hij zich zeer bekorten en kan slechts eenige van de ingebrachte bezwaren bespreken. Hij begrijpt niet, na wat hij van morgen heeft gezegd, dat men thans nog kan volhouden dat het wetenschappelijk cachet bevorderlijk is geweest voor onze materieele belangen. Er is op gewezen dat het moeilijk zou zijn uit te maken bij welke vereeniging een bepaald onderwerp zou behooren, b.v. opleiding; spreker zet uiteen hoe hij voor de vereeniging v. K. en L. wenscht te gaan tot de vele en groote organisaties van landbouw en dan hoopt hij dat in de toekomst de landmeters zelfs niet het tiende deel der leden zullen vormen. Dan staan dus beide ver- eenigingen naast elkaar en hebben niets met elkaar gemeen. Met een enkel voorbeeld wordt aangetoond dat beide vereenigingen dan heel goed kunnen samenwerken in dezelfde richting, door elkaar aan te vullen. Juist bij onderbrenging van een vakver- eeniging in K. en L., zooals de commissie voorstelt, zal er verschil van meening over huishoudelijke en openbare vergadering kunnen komen. Voor de reorganisatie, zooals de heer Kloosterboer, wilde, meent spreker, is geen vereeniging noodig want, indien we heusch staan aan den vooravond van reorganisatie, zullen de hoofdambtenaren niet met ons in overleg treden. Spreker wil dan ook liever een vakvereeniging omdat de richting van de ambtenaarsvereenigingen in de laatste 10, 20 jaar, deze is, dat aan haar in de toekomst advies zal worden gevraagd bij belang rijke aangelegenheden. Na eenige korte beschouwingen van enkele leden, merkt de O 00

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 217