heer Boer nog op, dat vele kamerleden zich geheel buiten be spreking van ambtenaarsbelangen houden, juist omdat ze zoo lastig worden gevallen daarmede. Landmeters van het kadaster waren steeds strijders voor hun' vak en daarom werden ze aan gehoord, ook als af en toe persoonlijke belangen ter sprake kwamen. De tegenstelling tusschen wetenschap en persoonlijke belangen is niet juist; voor beide is er plaats, doch algemeene belangen zijn hoofdzaak en moetén dat blijven. Laat ons samen werken en hopen dat we 't volgend jaar kunnen spreken over de «Wet op 't Kadaster». Nu wordt tot stemming overgegaan, waarbij na eenige discussie, vorm en volgorde der vragen, zooals ze op de agenda staan, worden behouden. Bij vraag 4 vestigt de heer de Korver nog even de aandacht op de nader voorgestelde overgangsbepaling. Ook legt de heer van Riessen er nog den nadruk op dat de door den heer Kreeftenberg en hem voorgestelde correspondentschappen de oprichting van afdeelingen niet in den weg staan. De uitslag der hoofdelijke stemmingen is: Ja 48 (neen neen 48 (ja 14. blanco 5) 3| 55 (neen 9. 3) 4' 42 (neen 23. 5- neen 36 (ja 26, 3) 6. neen 38 (ja 23, 5) 7- neen 32 (ja 29, 5) 8. 40 (neen 23. 3) Thans komt eerst punt f aan de orde (punt e zal verder worden behandeld na punt hi) De voorzitter deelt mede, dat bestuur en redactie nog steeds van oordeel zijn dat het gewenscht is een tweehoofdige redactie te benoemenditmaal is het bestuur er in geslaagd iemand bereid te vinden als redacteur op te treden. Spreker vestigt de aandacht der vergadering op art. 31 van het huishoudelijk reglement en art. 9 der statuten. De heer Hollestelle vraagt of het bestuur den naam wil noemen van het lid, tot wien het zich wendde. Het bestuur heeft daartegen geen bezwaar; de mededeeling van den voorzitter dat de heer Poleê te Arnhem het bedoelde lid is, wordt met daverend applaus begroet. 2 I 6 I. 22) 2. 2)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 218