Dat aantal viel eenigszins tegen, maar was verklaarbaar en vol doende. Ik sprak zooeven van het verlangen der jongeren; dit verlangen is geen idealisme, maar wordt ingegeven door de wreede realiteit, die steeds de beste stuwkracht is. En dat betrekkelijk zoovelen zich afkeerden of ons zelfs niet antwoordden, als zij huwden en ondervonden, hoe zwaar het is om rond te komen met ons aanvangstractement (zoo als men als ontwikkeld mensch wil leven in deze tijden) zij zouden anders spreken. Onder overlegging van die 47 adhaesie-betuigingen legden wij dus onze wenschen in een uitvoerig schrijven aan het bestuur bloot. De rest weet ge en ik ben niet van plan die heele geschiedenis nog eens na te gaan. Alleen wensch ik nog iets te zeggen over de urgentie. Ik zou het bestuur willen vragen, of het de herziening der aanvangstractementen dan nu nog niet urgent acht, nu gewijzigde politieke omstandigheden den weg hebben geëffend tot het doel. Uit ons voorstel blijkt reeds, dat wij onze eischen, hoe redelijk toch, lieten vallen ter wille van de eendracht. Wij hopen inder daad, dat de twee afzonderlijke acties één worden onder leiding van het bestuur, waar ze behooren. Ons comité werd reeds ont bonden wanneer volgt het comité der ouderen? Ik wil hen hier niet met veel verwijten treffen. Maar diezelfde collega's, die eens voor een groot deel zelf een heel zwarten tijd doormaakten, zij schijnen dien tijd vergeten. Zij zijn de protes- teerenden van Utrecht tegen hervatting van de geheele tractements- actie 1907 1910. Welke teleurstellingen elke actie gewoonlijk schenkt aan hen die haar opvatten, ons viel het meest tegen: die zorg voor de eigen kleine wenschen alleen, blijkend uit hun protesten ondanks hun lotsverbetering van 1900 ondanks 1910! De voorzitter antwoordt dat het bestuur verhooging van het minimum zelf niet zoo urgent acht als wel snellere opklimming bij 't beginhet bestuur neemt punt i 1 over. Dit wordt daarna in stemming gebracht en z. h. s. aangenomen. De heeren Vriend en Smit dringen erop aan bij het voeren der geheele actie minimum-verhooging voorop te stellen; hun wordt opgemerkt dat de actie van 1910 reeds streefde naar een minimum van f 1400—; deze actie wordt nu hervat. Na eenige discussies, waarbij verschillende sprekers het bestuur nieuwe argumenten voor de tractementsactie opsommen en aan- 2 1Q

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 221