Concept-statuten, waarbij de discussies, na de stemmingen over de vraagpunten, tot korte opmerkingen beperkt blijven. Slechts over enkele artikelen of amendementen wordt hoofdelijk gestemd. Het amendement Roborgh op art. 3 wordt verworpen met 27 tegen 23 stemmen en 1 blanco. De eerste regel van art. 13: «het bestuur der vereeniging wordt door de leden uit de gewone leden gekozen» wordt aldus vast gesteld met 24 tegen 23 stemmen. Met 23 tegen 16 stemmen en 1 blanco worden de amendementen op art. 21 verworpen en wordt de redactie van het concept, behoudens een kleine vereen voudiging aangenomen. Een voorstel van den heer Smit om een bepaling omtrent eereleden in de statuten op te nemen, wordt bij zitten en opstaan verworpen. Aan het bestuur wordt de redactie van de overgangsbepaling (zie bldz. 225) overgelaten, terwijl het tevens gemachtigd wordt tot kleine wijzigingen, die eventueel ter verkrijging van koninklijke goedkeuring noodig mogen blijken. Het geheele concept wordt in stemming gebracht. De heeren Smit en Kater verklaren nog, dat zij principieel tegenover de wijzigingsvoorstellen staan, maar blijk willen geven van loyale oppositie door blanco te stemmen, waarna het concept z. h. s. wordt aangenomen; het is achter dit verslag volledig opgenomen. Ten slotte besluit de vergadering het concept overeenkomstig art. 13 der thans geldende statuten aan een referendum te onder werpen, terwijl het mandaat der reorganisatie-commissie wordt verlengd, teneinde bij definitieve aanneming der statuten, haar ontwerp-huishoudelijk reglement om te werken in verband met de gevallen beslissingen. Punt 11. Besloten wordt niet opnieuw een voorloopig gedelegeerde te benoemen, doch diens bemoeiingen op te dragen aan het bestuur. Punt 0. De secretaris leest de reeds in het vervolg jaarverslag genoemde brieven der heeren Spuybroek en van Ameijden voor, waarin 4

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 223