domeinen in Nederland kunnen gewoon lid der vereeniging zijn, behoudens het bepaalde in art. 23. Ieder, die wenscht mede te werken tot het doel in art. 1 a omschreven, kan buitengewoon lid der vereeniging zijn. Art. y. In iedere plaats kan een correspondentschap worden gevestigd. De wijze van benoeming en de taak der correspon denten worden bij huishoudelijk reglement geregeld. Een gedeelte der gewone leden kan zich tot een afdeeling vereenigen; aan zoodanige afdeeling kan door de algemeene vergadering eene toelage worden toegekend. Art. j. Aanmelding als lid geschiedt schriftelijk bij den secretaris. Art. 6. Het lidmaatschap eindigt door den dood, door schrifte lijke opzegging aan den secretaris vóór 1 November van het loopende vereenigingsjaar of door royement. Art. 7. Royement heeft alleen plaats krachtens een besluit van de algemeene vergadering of het referendum. Geroyeerde leden kunnen alleen door een besluit van de alge meene vergadering of het referendum opnieuw als lid worden toegelaten. Art. 8. Een gewoon lid wordt buitengewoon lid, zoodra hij ophoudt landmeter van het kadaster of landmeter der domeinen in Nederland te zijn. Algemeene vergadering. Art. 9. Jaarlijks wordt een algemeene vergadering gehouden waartoe het bestuur de leden minstens een maand van te voren door middel van een beschrijvingsbrief oproept. Art. 10. Algemeene vergaderingen zijn in den regel openbaar. Zij kunnen echter ook ter behandeling van onderwerpen, die alleen verband houden met art. 1 b, voor een gedeelte huishoudelijk zijn. Art. 11. Het huishoudelijk gedeelte eener algemeene verga dering is alleen toegankelijk voor de gewone leden, het openbaar gedeelte voor alle leden en voor hen die door het bestuur zijn uitgenoodigd. In het openbaar gedeelte eener algemeene vergadering hebben alle leden gelijke rechten. Art. 72. Door het bestuur, door afdeelingen of door een aantal leden, op de wijze als in het huishoudelijk reglement, dat geen 223

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 225