bepalingen mag bevatten, strijdig met deze statuten, is omschreven, kunnen buitengewone algemeene vergaderingen worden bijeen geroepen. Bestuur. Art. ij. Het bestuur der vereeniging wordt door de leden uit de gewone leden gekozen. Het bestaat uit een voorzitter, een secretaris-penningmeester en een derde lid. Alleen de voorzitter wordt in functie gekozen. Reis- en verblijfkosten ten behoeve van de vereeniging worden hun vergoed. Art. 14. Jaarlijks na de algemeene vergadering treedt een der leden van het bestuur volgens rooster af. De aftredende is terstond slechts eenmaal herkiesbaar. Art. ij. Het bestuur vertegenwoordigt de vereeniging, het heeft het beheer over de geldmiddelen der vereeniging, het is belast met de uitvoering van de besluiten van de algemeene vergadering of het referendum, het is verplicht op de jaarlij ksche algemeene vergadering rekening en verantwoording te doen van zijn beheer en een begrooting over te leggen voor het volgende jaar. Het voert de redactie van het huishoudelijk orgaan. Geldmiddelen. Art. 16. Door alle leden wórdt contributie betaald. Het be drag der contributie, benevens de prijs van het abonnement op het tijdschrift, worden bij huishoudelijk reglement bepaald. De algemeene vergadering kan besluiten tot het heffen van een hoofdelijken omslag, indien de gewone geldmiddelen te kort schieten. Tijdschriften. Art. i/. Ter behartiging van het doel, omschreven in art. ia, geeft de vereeniging een tijdschrift uit, dat gratis aan alle leden wordt gezonden en in den handel is. In de redactie van het tijdschrift wordt jaarlijks door de alge meene vergadering voorzien, tenzij deze de voorziening opdraagt aan het bestuur. Art. 18. Het huishoudelijk orgaan, dat gratis aan de gewone leden wordt toegezonden, dient alleen ter behartiging van het doel onder art, 1 b omschreven. 224

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 226