225 Referendum. Art. ig. Boven de beslissing genomen in een algemeene ver gadering staat de beslissing bij referendum, of algemeene schrif telijke stemming, waartoe door het bestuur worden uitgenoodigd alle leden die toegang hebben tot dat gedeelte der algemeene vergadering, waar de beslissing is gevallen of zou moeten vallen. Het huishoudelijk reglement omschrijft de gevallen, waarin een referendum moet of kan worden gehouden. Algemeene bepalingen. Art. 20. Voorstellen tot wijziging of aanvulling der statuten, of tot ontbinding der vereeniging moeten op den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering, waarin ze zullen worden behandeld, zijn vermeld. Ze worden besproken in het huishoudelijk gedeelte der alge meene vergadering en worden onderworpen aan het referendum. De wijziging of aanvulling der statuten zal eerst van kracht zijn, nadat daarop de koninklijke goedkeuring zal zijn verkregen. Art. 21. De vereeniging is aangegaan voor den tijd van 29 jaar en 10 maanden, gerekend van de oprichting, 20 October 1884 af, welke duur telkens na afloop met 29 jaar wordt verlengd. Art. 22. Het vereenigingsjaar loopt van 1 Januari tot ultimo December. Overgangsbepaling. Art. 23. Allen die op den datum van het in werking treden dezer statuten lid der vereeniging, doch geen landmeter van het kadaster of der domeinen in Nederland zijn, worden als gewoon lid toegelaten, indien zij den wensch daartoe schriftelijk aan het bestuur te kennen geven binnen zes maanden na dien datum. REFERENDUM. Ter voldoening aan art. 13 der statuten, schrijft het bestuur in opdracht der algemeene vergadering van 8 en 9 September jl. eene schriftelijke stemming uit over bovenstaand ontwerp-statuten. De leden vinden in deze aflevering een stembiljet en een enveloppe ter verzending daarvan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 227