236 2°. den tophoek van den cirkelsector, dien men verkrijgt bij ontwikkeling van het ronde oppervlak van den sector, in seconden nauwkeurig. III. Men vraagt een driehoek te beschrijven die gelijkvormig is met een gegeven driehoek en waarvan de hoekpunten liggen in de omtrekken van drie gegeven concentrische cirkels. I. De afstand tusschen een bolle en eene holle lens die dezelfde hoofdas hebben bedraagt 5 c.M. De bolle lens heeft een brand puntsafstand van 6 c.M. en de holle lens een brandpuntsafstand van 12 c.M. Men vraagt van een voorwerp dat zich 18 c.M. voor de bolle lens bevindt het beeld te construeeren en de ligging en de grootte van het beeld te berekenen. II. Een stuk aluminium weegt in de lucht 13,35 Gr. en in olie 8,85 G. Een koperen bolletje dat in dezelfde olie 2,88 G. aan gewicht verliest, verliest in water 3,2 G. aan gewicht. Bepaal het soortelijk gewicht van aluminium. Evenals in het vorige jaar waren de resultaten, verkregen bij het examen in stelkunde, vlakke en boldriehoeksmeting bevredi gend; slechts aan enkele candidaten moest een onvoldoend cijfer worden toegekend. De kennis van meetkunde was over het algemeen voldoende. Meerdere candidaten, wier schriftelijk werk onvoldoende was, be haalden na het mondeling onderzoek een voldoend cijfer. Bij het examen in de rekenkunde werd aan het meerendeel der candidaten een voldoend cijfer toegekend. Bij eenigen bleek zelfs, dat de zeer goede oplossing der vraagstukken hand aan hand ging met een juist inzicht der theorie. Een niet gering aantal toonde, dat de eischen hun niet volkomen bekend waren, zoodat in het bijzonder het onderzoek in de kennis der derde- machtsworteltrekking en der benaderde getallen weinig bevredi gende resultaten opleverde. 11 12 uur. Natuurkunde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 238