238 waarneembare uitbreiding van steden en nederzettingen en de vorming van nieuwe nederzettingen, alsook in verband met de getroffen maat regelen tot tegengang van het onwettig gebruik door niet-inlanders van tot het domein van het land behoorende grond Indisch Staatsblad 1912 n°. 177) en de regeling van den agrarischen rechtstoestand van de voor malige particuliere landen Kandanghauer en Indramajoe-West Indiseh Staatsblad 1912 N°. 499). Bij deze begrooting zijn gelden uitgetrokken voor de versterking van het technisch personeel met één inspecteur, één bewaarder, 7 landmeters, en adjunct-landmeters, 12 hoofdmantri's en élève-mantri's en van het administratief personeel met 4 commiezen en 12 klerken. Om de geregelde aanvulling van het inlandsch kadasterpersoneel, welke te wenschen overlaat, beter te verzekeren, zal de bezoldiging van dat personeel worden herzien in den geest van de traktementsregeling van het landrente personeel. De élève-mantri's bij het kadaster zullen eene bezoldiging van 25 's rnaands genieten en na minstens 3 jaren bij ge bleken geschiktheid worden bevorderd tot mantri op eene bezoldiging van ƒ40 's maands, waaraan 6 driejaarlijksche verhoogingen van 10 's maands zullen verbonden zijn, zoodat na 2 jaren van opleiding, 3 jaren dienst als élève-mantri en 18 jaren dienst als mantri, een traktement van 100 's maands wordt bereikt. De bezoldiging der hoofdmantri's, bij keuze uit de mantri's te benoemen, zal op 120 's maands worden gebracht. Behalve op de meerdere uitgaven, ad ƒ84710, voor de bezoldiging van het personeel op den bovenaangegeven voet, valt nog te rekenen op eene met de uitbreiding van dat personeel verband houdende verhooging der uitgaven voor kantoor- en teekenbehoeften, gedrukten, instrumenten en meubilair, voor reis- en verblijfkosten, voor koelieloonen enz. HOOFDSTUK I. Uitgaven in Nederland. Afdeeling IV. Departement van Binnenlandsch Bestuur. 32. Kadaster. a. reproductie in kleurendruk van uit Indië ontvangen kaarten en alle daarmede in verband staande uilgaven100 b. aanschaffing en uitzending van instrumenten en andere be- noodigdheden voor den dienst van het kadaster (31)1 400 Totaal 1 500 (31) De raming is gegrond op de Indische aanvraag.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 240