25 brengt mee 't begrijpen van ons standpunt. Moeten wij dus eensdeels eene afwachtende houding aannemen, van den anderen kant zullen we blijven ijveren voor ons belang, ook Rijksbelang, door woord en geschrift. Wij moeten blijven overtuigen dat kan niet anders en wij zullen overwinnen, dat zal niet anders. Maar geduld! Maar kalm, den ambtenaar waardig. Spreker memoreert dan verschillende ontslag-kwesties en be treurt in dat verband het gemis van een rechtsgang die de be langen van die allen zou waarborgen en geruststellend werken in het groote ambtenarencorps. Wel voerden verschillende gemeenten eene rechtsregeling voor hunne ambtenaren in; het beginsel werkt dus door maar het streven blijft toch gericht op die ééne Rijks wet, die voor allen gelijkheid zal moeten brengen. Teneinde het streven van den Bond meer in de vereenigingen de leden te brengen, werden dit jaar ingesteld correspon dentschappen en werd voor het maandblad meer medewerking in de vereenigingen zelf gezocht. Daardoor hoopt het Bestuur meer krachtige gezamenlijke actie te krijgen, de behoefte aan voorlichting zou meer worden gevoeld en men zou door de berichten der cor respondenten, door beschouwingen van meerderen, meer dan tot dusverre feitenmateriaal kunnen verzamelen, waaruit de behoefte aan de ambtenaarswet steeds meer naar voren kon worden gebracht. In het afgeloopen jaar werd het vereenigingsleven in verband met de duurte der levensmiddelen grootendeels in beslag genomen door den noodzakelijken eisch om finantiëele lotsverbetering. Door die actie werden andere zaken hoe belangrijk ook, tijdelijk meer naar achteren gedrongen. Daaraan ook schrijft spreker het toe dat in het vereenigingsleven voor de rechtstoestandregeling niet die belangstelling werd getoond, die zij waard is. Bestaans zekerheid gaat boven finantieele verbetering, maar de finantieele druk werkt meer door tot ieder, terwijl het gemis van een amb tenaarswet niet zoo doorloopend wordt gevoeld. Dan gaat spreker na de verschillende samenkomsten met be sturen van andere bonden, en de gehouden propagandevergade- ringen. Hij constateert met leedwezen dat het aantal personeele leden gestadig vermindert. Enkele vereenigingen traden toe als gewone leden terwijl andere voor het lidmaatschap bedankten. Spreker herinnert aan de krachtige medewerking die de afgetreden Secretaris, de heer Meyer, steeds aan den Bond verleende.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 25