verzameling van wetten, besluiten en aanschrijvingen, VAN DiLLEN en Middelkoop. Tweede druk. Amsterdam 1913, L. J. Veen. Dit werk is minder langdradig dan de titel, integendeel, het is een uitstekende handleiding bij de studie van de wetten op de grondbelasting en van de werkzaamheden ter controle. Het geeft wat de titel belooft, een geheel bijgewerkte instructie. Telkens wordt verwezen naar leerboeken over de grondbelasting van Briedé, Van Konijnenburg, Ter Laag, Cramer en andere geschriften, naar de algemeene instructie voor de ambtenaren van het Kadaster, waarvan verschillende artikelen tusschen den tekst zijn vermeld terwijl tevens de verschillende resolutiën, die wijzigingen in de instructie brachten, geheel of gedeeltelijk zijn opgenomen. In twee hoofdstukken wordt het onderwerp behandeldhet eerste bespreekt de bijhouding der veranderingen in de belastbare opbrengst en het opmaken der kohieren, het tweede de behandeling van aangiften, de regeling van den aanvang van vrijdomstermijnen, het vervallen der uitspraken op aangiften en bezwaarschriften. Daarna volgen bijzondere bepalingen omtrent inlichtingen uit het archief van den bewaarder, opgaaf van te meten perceelen, kosten van hermeting en van herziening der schatting, enz. Als bijlagen zijn aan het werkje toegevoegd verschillende staten grondbelasting en een staat N°. 75 terwijl aan het slot een over zicht wordt gegeven van de periodieke werkzaamheden aan de controles der grondbelasting. Het geheel omvat een honderdtal bladzijden en geeft zonder omhaal van woorden een duidelijk beeld van de voorschriften waarnaar de arbeid aan de controle der grondbelasting wordt verricht. Het ligt voor de hand en dit volgt reeds uit den aard van het onderwerp dat men om een inzicht te krijgen in deze instructie niet kan volstaan met het werkje door te lezen, doch zich moet zetten tot studie. Den adspirant-landmeter kunnen wij voor zijn examen-studie het werkje ten zeerste aanbevelen. De prijs bedraagt 0.65. Nieuw Tijdschrift voor Wiskunde onder redactie van H. G. A. Verkaart en P. Wijdenes. Groningen, P. Noord hoff. Ter inleiding geeft de redactie in het eerste nummer een overzicht van hetgeen den abonné's zal worden aangeboden. Het tijdschrift, dat in tweemaandelijksche afleveringen van 2ÓO

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 264