tenminste drie vel druks verschijnt, zal zieh voornamelijk bewegen op het gebied der lagere wiskunde en dus vooral aangewezen zijn voor hen die voor de acte L. O. studeeren. Echter zullen ook zij, die de akte K i wenschen te behalen, in dit tijdschrift velerlei vinden wat voor hun studie van belang is; bijdragen daarboven gaande worden absoluut geweigerd. Behalve artikelen zullen ook seriën vraagstukken ter oplossing worden gegeven en wel minstens 16 over lagere wiskunde en minstens 6 voor Wiskunde M. O. Tevens zullen examenvraag stukken met hunne oplossingen worden opgenomen. De redactie heeft zich de medewerking weten te verschaffen van enkele hoogleeraren. De abonnementsprijs is f 3.— per jaar. Verslag der Staatscommissie ingesteld bij Koninklijk besluit van 30 Juli 1906, N°. 75. Eerste gedeelte, 's Gravenhage 1913, Gebrs. J. H. van Langenhuysen. De Staatscommissie, ingesteld bij K. B. van 30 Juli 1906, N°. 75, aan welke werd opgedragen rapport uit te brengen over de vragen „a. op welke wijze, zonder daarbij de belangen van 's Rijks schatkist uit het oog te verliezen, de wetgeving op de regi stratiebelasting en op de hypotheekrechten ware te herzien b. welke veranderingen behooren te worden gebracht in de wettelijke en administratieve bepalingen betreffende de eigen domsoverdracht van onroerende goederen en schepen, de vesti ging van rechten van hypotheek en scheepsverband, de hypothe caire en kadastrale boekhouding en die der scheepsbewijzen c. op welke wijze, mede in verband met den uitslag van het onderzoek der eerstgenoemde twee vragen, het dienstvak der registratie, waarin dat van het kadaster thans begrepen is. ware te reorganiseeren,» heeft het eerste gedeelte van haar verslag aan H. M. de Koningin aangeboden. Als resultaat van een onderzoek van de eerste der drie haar gestelde vragen worden aangeboden A. een rapport over de herziening der wetgeving op de registra tiebelasting en op de hypotheekrechten B. een ontwerp van wet op de registratie, met memorie van toelichting 2ÓI

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 265