Punt 4 en 5. De verslagen van den Penningmeester en den Administrateur van het Maandblad worden voor kennisgeving aangenomen. Punt 6. Thans is aan de orde de benoeming van 3 leden in het Be stuur, wegens aftreding van de heeren W. H. J. van Hien, W. J. Meyer en F. H. Klenke. Na langdurige discussiën, speciaal over de candidatuur van Zanten, wordt tot stemming overgaan. Terwijl het stembureau zijne werkzaamheden verricht, stelt de voorzitter aan de orde eene motie ingediend door de Vereeniging van Ambtenaren ter Gemeente-Secretarie van Am sterdam, genaamd «B. en O.», luidende: De vergadering, enz. Overwegende, dat in art. 5, al. 2, der statuten van den Rechtstoestandbond is voorgeschreven, dat men, om tot Bestuurslid van dien Bond benoembaar te zijn, te Amsterdam woonachtig moet zijn; Overwegende voorts, dat door deze bepaling de keuze van candidaten voor het bestuurlidmaatschap zeer wordt beperkt; Noodigt het Bestuur uit, in de eerstvolgende vergadering een voorstel te doen tot wijziging van voormeld art. 5 in dien zin, dat ook zij, die niet in Amsterdam woonachtig zijn, benoembaar zijn tot Bestuurslid. De heer van der SIuijs acht een uitvoerige bespreking van de motie eigenlijk overbodig. Het ligt in de bedoeling van de voorstellers dat een tusschentijdsche vergadering zal worden be legd ter behandeling dezer motie. De bestuursleden die nu gekozen worden, zijn het volgend jaar aan de beurt van aftreding, de wijzigingen worden dan tusschen- tijds aangenomen bij een zuivere stemming en op de dan vol gende jaarvergadering heeft de Bestuursverkiezing plaats en de Bestuursleden kunnen dan, wanneer zij dat wenschen, hun man daat ter beschikking stellen. De afgevaardigden komen ééns per jaar bijeen, het is dus ge- wenscht een Bestuur te hebben, dat steeds actief is en dat opkomt voor de rechten der ambtenaren en daarom is het inderdaad niet overdreven, om in een tusschentijdsche vergadering deze kwestie te behandelen. 26

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 26