te wijten aan het optreden van de administratie der D. B. Tegen den zin der leiders van dit dienstvak tot stand gekomen, mocht deze wet zich nimmer verheugen in hun sympathie en waar zij kan tracht de administratie de resultaten van de wet tot een minimum te reduceeren. In plaats van de gemeentebesturen, van wie het initiatief moet uitgaan, aan te moedigen in hun streven raadt zij het aanvragen van hermeting steeds af, en maakt het den aanvragers zoo lastig dat de meesten hunner daardoor afgeschrikt, den moed verliezen en van hun voornemen afzien. Het ligt trouwens eenigszins voor de hand, dat eene administratie die zich sinds een halve eeuw met het kadaster niet inliet, moeite heeft om zich in die aangelegenheden weer thuis te leeren voelen en huiverig is zich al dien arbeid op den hals te halen. Daarom te meer mag het verwondering wekken, dat zij bezwaar heeft tegen de overbrenging van de afdeeling kadaster naar het departement van landbouw. Een tweede oorzaak voor het geringe succes der wet is te vinden in de onbekendheid der gemeentebesturen met het kadaster. De meeste burgemeesters zijn volslagen onbekend met het bestaan der wet van '98 en door den prefect of de administratie der D. B. worden zij, met reden, niet ingelicht. Zij die weten, wüllen niet en zij die zouden willen, weten niet. P. J. Hamelberg. JURIDISCHE EN TECHNISCHE ONVOLKOMENHEDEN VAN DE PLANNEN VAN UITBREIDING. Nu het voorstel van wet tot wijziging van de Woningwet (ingediend 13 Februari 1912) eerstdaags volgens op 3 October j.l. genomen besluit nogmaals in de afdeelingen der Kamer zal worden onderzocht en er voorzoover mij bekend, nog niet gewezen is op eenige practische bezwaren, die de tegenwoordige wijze van vast stelling der plannen van uitbreiding met zich brengt, acht ik den tijd gekomen, daarop de aandacht te vestigen. Deze wijze van vaststelling toch doet inderdaad een geheel nieuw principe in de 270 (Overgenomen uit de Nieuwe Courant van Zaterdag 1 November 1913.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 274