278 kunnen beroepen, ook zonder dat het materiëele recht wordt geregeld. Z.E, verzekerde zijne aandacht ook daaraan te zullen schenken. 2. Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 21 Sept. 1912, zooals die zijn opgenomen in de n°s. 127 en 128 van het maandblad. Goedgekeurd. 3. Verslag van den secretaris betreffende de handelingen van het bestuur in het afgeloopen jaar. Aan dit verslag ontleenen we het volgende In het afgeloopen vereenigingsjaar werden 15 bestuursver gaderingen gehouden. Deze vergaderingen werden door alle leden bijgewoond. Op 29 Jan. 1913 werd een buitengewone vergadering van den Bond gehouden, waarin besloten werd de statuten te wijzigen in dien zin, dat bestuursleden ook buiten Amsterdam kunnen wonen. Bij koninklijk besluit van 14 Maart d a. v. N°. 68 werd die wijziging goedgekeurd. Op 27 Oct. 1912 hield de secretaris voor een 9-tal afdeelingen van den Ned. Bond van Post- en Telegraaf- beambten «de Post» te Amsterdam een rede, terwijl op 9 Juni de heer Poederbach voor de Plaatselijke Vereeniging van Amb tenaren bij de Gemeentebedrijven te Zaandam en op 2 Juli de heeren van Zanten en Poederbach voor de vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat «Eendracht maakt placht» te Utrecht een redevoering hielden. Het is gebleken, dat deze vergaderingen van groote propagandistische waarde zijn, omdat velen, die nog geen goed inzicht hebben in de nood zakelijkheid van een geregelde rechtspositie, bij het bezoeken dier vergaderingen beter op de hoogte komen. Er zal hiermede dan ook worden voort gegaan. Met leedwezen moet worden meegedeeld, dat het aantal perso- neele leden in dit jaar is verminderd en is gedaald tot 123; in 1912 bedroeg het aantal 126, in 1911: 147. Ook het aantal gewone leden is iets verminderd. Het aantal gewone leden bedraagt thans 81. Met een 3-tal vereenigingen is het bestuur omtrent aansluiting in correspondentie getreden. Gegevens werden verzameld omtrent de kwestie of overleg tusschen overheid en ambtenaarsvereenigingen gewenscht is

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 282