omtrent het vaststellen, wijzigen en opheffen van regelingen de positie der ambtenaren betreffende. Aangezien van alle ver- eenigingen nog niet de gevraagde antwoorden zijn ingekomen, kan met de samenstelling van een rapport nog geen aanvang worden gemaakt. Van de 81 aangesloten vereenigingen zijn er slechts 20, die op het verzoek van het bestuur een correspondent hebben benoemd. Behoudens een enkele uitzondering hebben die correspondenten niets van zich laten hooren. Dat hierdoor aan de verwachtingen van het bestuur, dat zich de medewerking van de correspondenten anders had gedacht, niet is voldaan, behoeft nauwelijks gezegd. Op 6 Sept. hield de Bond te 's-Gravenhage een betooging, die schitterend geslaagd mag heeten. Een verzoek om een audiëntie bij den Minister van Justitie werd ingewilligd. Twee afgevaardigden uit het bestuur (Voorzitter en Secretaris) hebben daarop bij den Minister de spoedige totstand koming eener wet regelende de rechtspositie der burgerlijke ambtenaren bepleit. Het verslag wordt goedgekeurd. 4. Verslag van den penningmeester. Goedgekeurd. 5. Verslag van den Administrateur van het Maandblad. Deze deelt o. a. mede. dat de exploitatie van het blad in de laatste jaren niet ongunstiger is geworden. Het volgend jaar zal het resultaat echter waarschijnlijk minder bevredigend zijn daar de drukkosten belangrijk verhoogd worden. Waar de stand van zaken zoo is en onze Bond het Maandblad nu eenmaal voor zijn propaganda niet kan missen, wordt nogmaals een beroep gedaan op de medewerking van H. H. afgevaardigden, om met het bestuur te ijveren voor een uitbreiding van het getal abonné's door in hunne vereenigingen de leden tot deelname op te wekken. Vooral de jongeren moeten daartoe worden aangespoord; onder hen wordt in het algemeen te weinig voor onze zaak gepropageerd. Na de mededeeling van den Voorzitter, dat het bestuur genood zaakt is een middel te zoeken om de inkomsten der Vereeniging te vermeerderen, wordt het verslag goedgekeurd. 6. Verkiezing van 5 bestuursleden. Herkozen worden de heeren: Mr. Dr. J. H. van Zanten, 279

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 283