Agenda), deelt de heer ter Laan mede, dat, naar aanleiding van het feit, dat het bestuur de betooging heeft gehouden, naar aanleiding ook van de mededeeling, dat het bestuur zich onmid dellijk tot de nieuwe Regeering heeft gewend, het vanzelf spreekt dat de motie op dit oogenblik wordt ingetrokken. Die motie heeft in dit stadium geen beteekenis meer, want het bestuur heeft den weg ingeslagen, dien sprekers vereeniging meende dat ingeslagen moest worden. 9. Voorstel van den Nederlandschen bond van Post- en Tele- graaf-beambten «de Post.» Art. [3 2de alinea der «Proeve» worde gelezen: Ingeval van ziekte kan, indien deze langer dan een jaar onaf gebroken duurt, van het tractement »/4 gedeelte worden gekort, ziektedagen loopende over een aantal jaren blijven by alle ziekte gevallen bititen beschouwing. (Zie Toelichting in N°. 125 van «De Rechtstoestand».) Dit voorstel werd in de jaarvergadering van 1912 aangehouden, met het oog op het late uur, waardoor eene bespreking niet tot haar recht zou komenbovendien werd toegezegd, dat overwogen zou worden of in de volgende vergadering het geheele art. 13 behandeld zou kunnen worden. In verband hiermede zijn door het Bestuur aan enkele aange sloten vereenigingen van verschillende diensttakken, vragen gericht omtrent de tegenwoordige regeling van het ziekteverlof; uit de daarop ingekomen antwoorden blijkt, dat thans ten opzichte dezer regeling groote verscheidenheid bestaat. Aangezien het Bestuur met de strekking van het voorstel «de Post» volkomen accoord gaat, maar het bovendien wenschelijk vindt een termijn van 2 jaar te stellen, voor dat het gewone ziekteverlof plaats maakt voor andere maatregelen, meent het dat ook die termijn in het artikel moet worden neergelegd. De redactie van deze bepaling is zoo gekozen, dat ook daarna nog de mogelijkheid blijft bestaan van verlenging van het ziekteverlof. Het Bestuur stelt daarom voor art. 13 der «Proeve» te wijzigen als volgt; De ie alinea door inlassching van het woord «onafgebroken» te lezen Ingeval van ziekte kan, indien deze langer dan één jaar onaf gebroken duurt, van het tractement 1/é gedeelte worden gekort. 28 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 285