Na deze, een nieuwe alinea in te voegen, luidende: Twee jaren na den aanvang van het ziekteverlof kunnen nadere maatregelen ten opzichte van den ambtenaar worden genomen. De heer Poederbach licht het bestuursvoorstel toe en deelt daarbij eenige thans bestaande regelingen mede. De heer van Duuren verklaart zich tegen 't voorstel; ziekte van den ambtenaar mag voor de overheid geen reden zijn een gedeelte van 't^salaris in te houden. Integendeel, in zulke moeilijke omstandigheden kan men 't geld zeer goed gebruiken en zou er meer voor een toeslag te zeggen zijn. Spreker beroept zich o.a. op de Duitsche wet, die reeds 40 jaar oud is. Daarin is bepaald, dat in geval van ziekte 't tractement blijft doorgaan. Ook de heer ter Laan wil van geen korting hooren. Uitvoerig gaat spreker na, welke positie de ambtenaar tegenover de overheid inneemt en hieruit leidt hij af dat uit het karakter van het dienstverband voor de overheid de verplichting voort vloeit om den ambtenaar bij ziekte 't volle salaris uit te betalen. Namens zijn vereeniging stelt spreker voor, al. 2 van art. 13 der proeve te doen vervallen. Door een der aanwezigen wordt opgemerkt, dat ook in Zwit serland geen korting op het tractement bestaat. De heer Poe derbach vindt 't voorstel ter Laan te veeleischend en vreest dat hierdoor het tot stand komen der wet wel eens kon worden vertraagd. Men heeft zich beroepen op de bestaande wettelijke regelingen in Duitschland en Zwitserland maar zal in die landen ingeval van ziekte van eenigszins langdurigen aard niet spoedig een ongeschikt verklaring van den ambtenaar volgen? De heer van Duuren merkt op, dat daarvoor in Duitschland althans geen vrees behoeft te bestaan, omdat aan ontslag een admini stratief proces met verschillende instanties moet voorafgaan. Bovendien stelt de Bond zich toch ook op het standpunt, dat alle redenen tot ontslag in de wet moeten worden vastgelegd. De heer ter Laan heeft geen steekhoudend argument hooren aanvoeren tegen het voorstel en raadt de vergadering aan voor te stemmen. Het voorstel van den Bond de Post wordt door den heer Kerkhof ingetrokken. Met groote meerderheid besluit de vergadering al. 2 van artikel 13 der proeve te doen vervallen. 282

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 286