Uwe dienstprestaties bij het Kadaster zijn mij een waarborg, dat de jongelieden, die aan uwe zorgen worden toevertrouwd, eene deugdelijke opleiding voor den kadastralen dienst zullen ontvangen. En gij jongelieden, die onder zulke gunstige omstandigheden de studie aanvaardt, die noodig zal zijn om U eene goede carrière te verzekeren, tracht door ijver en nauwgezette plichtsbetrachting te toonen, dat ge de schoone gelegenheid, die U door de regeering gegeven wordt, om opgeleid te worden tot flinke Kadaster^ ambtenaren, op prijs weet te stellen. En Eiertfièdëj mijne heeren, verklaar ik de cursus voor de opleiding van Europeesch en Inlandsch technisch personeel van den kadastralen dienst geopend. Mag ik U allen mijn oprechten dank betuigen voor de belang stelling, die U getoond hebt door heden dezen eenvoudige plechtig heid met Uwe tegenwoordigheid te willen vereeren. Ik heb gezegd. Een algemeen, hartelijk applaus volgde op deze vlot uitgesproken rede. Nadat de eerewijn was rondgediend, sprak de resident eenige woorden van gelukwensching en hoopte dat deze cursus spoedig verbetering zou brengen in de toestanden, die thans nog de werkzaamheden bemoeilijkten. Daarop verkreeg de heer Moet het woord, die den heer Polderman dank zegde voor het in hem gestelde vertrouwen, terwijl Raden Tjokro Soeharto ook namens de Inlandsche leerlingen den dank uitte aan de Regeering voor de onder zulke gunstige voorwaarden aan zijn landgenooten aangeboden gelegen heid tot opleiding. Daarmede was deze eenvoudige plechtigheid afgeloopen. 290

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1913 | | pagina 294